Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

WU-18 | 11.10.2022

Dorostenky v Poháru postoupily do čtvrtfinále

Ve sváteční středu 28. září jsme odehráli utkání 1. kola Poháru dorostenek v Praze na hřišti ABC Braník. Bohužel kvalitu utkání poznamenal těžký terén, který byl téměř na hranici regulérnosti.


Pohár dorostenek 1. kolo, 28. 9. 2022, hř. Praha - Braník

ABC Braník fotbal - FK PARDUBICE 2:3 (2:2)

Branky: 1., 28. Doležalová - 8. Koblížková, 20. Hlaváčová, 62. Melounová

ŽK 0:1
Rozhodčí: Irak, Fiala, Mahel

Sestava: Melounová - Kubištová (46. Vrabcová), Koblížková, Fišerová (64. Friedrichová), Zikmundová, Burešová (73. Smejkalová), Vamberová, Hladová (46. Mandelíková), Nechvílová (46. Müllerová), Hlaváčová, Ptaszeková (66. Kožíšková)

Martin Macháček (trenér FK Pardubice): Do této bahenní bitvy vstoupily lépe domácí hráčky, když hned po rozehrání zaskočily naše hráčky a po úvodním dlouhém nákopu a přihrávce do vápna se ujaly vedení 1:0. Nám se podařilo poměrně brzo vyrovnat Maruškou Koblížkovou a v 9. minutě bylo skóre srovnané - 1:1. Trvalo nám čtvrt hodiny, než jsme si na těžký terén zvykli. Začali jsme opticky získávat navrch a bylo otázkou času, kdy se nám podaří dotlačit do sítě další gól. Dobře chytající domácí brankářka však byla proti. Až ve 21. minutě se ji podařilo prostřelit Verči Hlaváčové. V době, kdy jsme kontrolovali hru, přišla chyba v rozehrávce od Elišky Melounové a domácí srovnali na 2:2. 
Ve druhém dějství se už hrálo jen na polovině Braníku, ale holky zvyklé kombinovat a hrát bojovaly víc s terénem, než se soupeřem. Branka visela doslova ve vzduchu, ale rozhodující klid při zakončení chyběl a domácí brankářka i nadále čarovala. Na třetí branku jsme tak čekali do 63. minuty, když se z bezprostřední blízkosti trefila, druhý poločas hrající v poli, Eliška Melounová. Další šance, kterých bylo víc než dost, zůstaly nevyužity a vítězstvím 2:3 jsme si zajistili postup do 2. kola Poháru.
Po sportovní stránce se toto utkání těžko hodnotí, díky nekvalitnímu terénu nás postup do druhého kola sice těší, ale stál hodně sil a daleko nejdůležitější je, že nedošlo na tomto terénu k žádnému zranění. Doufejme, že nám síly nebudou chybět na Spartě, kde hrajeme už tento víkend.


(Autor: FK Pardubice | Datum: 11.10.2022 | Zdroj fotky: FK Pardubice )Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA

ČPP Servis

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice více

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret více

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot více

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín!

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín! více