Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

U-17 | 01.03.2013

David Pánek: Bylo to moje první velké ocenění

Z víkendového Memoriálu Vlastislava Marečka si dorost U-17 přivezl nejen kolektivní triumf za první místo, ale také jedno individuální ocenění. David Pánek byl totiž vyhlášen nejlepším hráčem finálové části tohoto dlouhodobého turnaje.


Z turnajového vítězství se pochopitelně velmi radoval. "Považuji to za veliký úspěch, jsme první pardubický tým, který tento turnaj dokázal vyhrát," byl potěšený ještě několik dnů po sobotním triumfu. Zajímalo nás, co řekl týmu bezprostředně po finálové výhře nad Příbramí trenér Kovárník. "Řekl nám, že jsme si to zasloužili a k vítězství nám pogratuloval." To vše za velkého hluku v pardubické kabině. "Rachot v kabině byl veliký, kluci si to vítězství hodně užívali,"usmívá se David Pánek.

 

Výhru na Memoriálu Vlastislava Marečka doslova vydolovali mladí pardubičtí dorostenci ze sněhu. I na Moravě ho napadlo o víkendu dost a dost. "Vyrovnali jsme se s tím celkem dobře, snažili jsme se hrát jednoduše a bez  chyb. Což se nám podařilo," popsal úspěšnou taktiku. Přitom sám hru na podobném terénu v lásce právě nemá. "Nemám hru na sněhu moc rád, ale podmínky byly pro všechny stejné." O tom, co dovedlo pardubický tým U-17 ke konečnému triumfu, má celkem jasno. "Dařilo se nám hlavně v proměňování šancí a také jsme ve hře nedělali zbytečné chyby."

 

Podmínky v semifinálovém utkání proti domácímu Zlínu považuje David Pánek, který během finálového dne oslavil 17. narozeniny, za velmi obtížné. "Počasí bylo horší, než při odpoledním finále. Na hřišti bylo úplně bílo a stále nepříjemně sněžilo. Před finále se už počasí zlepšilo a i hřiště bylo trochu upravené." Po finále, ve kterém Pánek vstřelil jednu z branek při výhře 2:1, byl vyhlášený nejlepším hráčem finálového turnaje. "Měl jsem velikou radost, bylo to moje první podobné ocenění," okomentoval svůj individuální úspěch.

 

Talentovaný hráč, jehož vzorem je záložník londýnské Chelsea Frank Lampard říká, že jeho snem je věnovat se fotbalu profesionálně. Teď se ale chystá na první mistrovské utkání fotbalového jara. Ač minulý týden dosáhl velkého úspěchu s týmem U-17, je v kádru nejstaršího dorosteneckého týmu U-19, který čeká v sobotu souboj s FK Mladá Boleslav. "Vždycky se těším na první ligové utkání a doufám, že v sobotu vyhrajeme," věří pardubickému celku.

 


(Autor: Radek Klier | Datum: 01.03.2013 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA

Aigos - reklama

Po více než čtyřech letech v klubu končí Jan Prosek

Po více než čtyřech letech v klubu končí Jan Prosek více

Pojeďte na utkání proti Slavii vlakem!

Pojeďte na utkání proti Slavii vlakem! více

U19 v posledním domácím zápase vyhrála a má plný bodový zisk

U19 v posledním domácím zápase vyhrála a má plný bodový zisk více

Starší předávají zkušenosti mladším

Starší předávají zkušenosti mladším více