Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

A-tým | 27.11.2022

Hráči v našem kádru na testech: kdo je kdo?

V pátečním utkání nastoupili za pardubický tým čtyři zahraniční hráči, které jste v našem dresu viděli poprvé. Kdo jsou a odkud na Vinici dorazili? To se dozvíte v tomto krátkém přehledu.


Colet Kapanga (22 let, DR Kongo)

Dvaadvacetiletý mladík je sice rodák z konžské Kinshasy, ale měl to na Vinici relativně blízko. Podzimní sezonu totiž odehrál v Hlinsku, kde mu byl spoluhráčem v našem klubu dobře známý Martin Šejvl. Kapanga v pátek nastoupil na levé straně zálohy a jeho ofenzivní zaměření bylo zřejmé. V minulých letech hrál zejména ve francouzských klubech v nižších soutěžích, naposledy v rezervě druholigového Paris FC. Již jsme zmiňovali, že do Hlinska dorazil na přímluvu Joela Kayamby.   

 dd

 

 

Ibrahima Ndiape Sow (22 let, Senegal)

Na hrotu útoku nastoupil v pátečním utkání proti Spartě B rodák z Dakaru Ibrahima Sow. Poslední dva roky hrál lotyšskou ligu. Nejprve bojoval za Valmieru, s níž získal v lize stříbrnou medaili a zahrál si i předkolo Konferenční ligy UEFA. V lednu (lotyšská liga se hraje jaro – podzim) šel na hostování do FK Tukums, za který nastupoval ještě před měsícem, než v tomto týdnu dorazil na Vinici. Celkem odehrál v lotyšské lize přes pět desítek utkání, ve kterých zaznamenal 17 branek.  

 

aaaq

 

 

Rangel Martins Hyslan (21 let, Brazílie)

Rodák ze státu Rio de Janeiro nastoupil v pátek v pardubické záložní řadě. Je mu 21 let, do Evropy zamířil poté, co nastupoval v dresu Boavista SC ve městě Saquarema a jeho první angažmá na starém kontinentu bylo v německém SV Grün-Weiß Lübben. Tam dorazil letos v lednu, v Brandenburglize nastoupil do 10 utkání, vstřelil jeden gól.

 

ax

 

 

Da Silva Alves Jefferson (25 let, Brazílie)    

Nejstarší z testovaných hráčů, 25 letý Jefferson nastoupil do utkání ve druhém poločasu. Do Pardubic přišel stejnou cestou jako Hyslan, tedy z německého Lübbenu. Tak zamířil poté, co v rodné Brazílii vystřídal několik klubů nižších soutěží. Zajímavé je, že pokud informace o něm budete hledat na fotbalových serverech, najdete ho také pod přezdívkou „Tchê Tchê“. 

 

sc


(Autor: Radek Klier | Datum: 27.11.2022 | Zdroj fotky: Radek Klier )Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj

ČPP Servis

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice více

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret více

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot více

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín!

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín! více