Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

U-16 | 28.11.2022

Kluci mají týmového ducha, říká trenér U16 Jan Ovčačík

Pardubický tým U16 drží po podzimní části sezóny 8. místo. Trenér Jan Ovčačík v rozhovoru pro klubový web hodnotil nejen vystoupení svých svěřenců na podzim, ale prozradil také plány na jarní část sezóny.


Jak jste spokojeni s první polovinou sezóny?

Vím, že jsme na 8. místě, ale moc to nesleduji. Postavení v tabulce sledují zejména hráči. Pro mě jako trenéra není tabulka prioritou. V kategorii U16 by měl být vždy cílem hlavně rozvoj hráčů. Z tohoto pohledu si myslím, že se náš tým zlepšil, a s tím jsme spokojeni.

 

Jaký byl vlastně předsezónní cíl týmu U16?

Je to takové klišé, ale je důležité, aby to kluky bavilo. Když hráč chodí rád na tréninky, odráží se to i v přístupu. Hlavním cílem ve hře bylo hrát moderní a atraktivní fotbal. S tím souvisí i herní odvaha a snaha o konstruktivní řešení herních situací.

 

Dařilo se vám to?

Ve všech zápasech byly určité úseky, které byly z naší strany velmi dobré. V některých fázích zápasů se zase ukázaly věci, na kterých ještě musíme pracovat. Hodně nám pomohl zápas se Slavií, který jsme vyhráli. V tomto utkání jsme podali výborný výkon, jinak bychom tak silného soupeře neporazili. Velkou radost mám i z herního projevu v Liberci, který hraje s o rok staršími hráči. Celkově myslím, že jsme naše cíle plnili.

 

Pardubický tým obdržel jen 27 branek. Věnujete se defenzivní činnosti?

Já mám rád fotbal pro diváky. Líbí se mi, když padá hodně branek. To se projevilo zejména v utkání proti Plzni, které skončilo 4:5. Po tomto zápase jsme si některé věci vyjasnili a začali na obranné fázi pracovat. Odrazilo se to na posledních zápasech na podzim, ve kterých se nám dařilo držet čisté konto.

 

Co je nejsilnější stránkou tohoto týmu?

Chtěli jsme, aby byl tým hodně pospolu. Cítím, že kluci táhnou za jeden provaz a mají týmového ducha. Z toho máme radost a myslím, že z toho těžíme. Skladba týmu je velmi dobře vyvážená. Věřím, že se z tohoto mančaftu může v budoucnu ukázat hodně hráčů.

 

Zaznamenal jste u hráčů herní pokrok?

Jsou hráči, kteří udělají větší pokrok a hráči, kteří ho udělají menší. Záleží to i na zdravotním stavu. Máme hráče, kteří nemohli nastoupit do většiny utkání. Je potřeba se věnovat také zdravotní stránce hráčů, aby se mohli dále posouvat. Posunuli se všichni. Někteří herně, jiní mentálně. Každá zkušenost má svůj význam a je potřebná.

 

Někteří kluci jsou na základních školách, jiní už na středních. Jak složité je pro trenéra skloubit hráče z různých škol do jednoho týmu?

Máme dopolední fáze, během které jsou kluci omluveni ze škol. Je pár hráčů, kteří uvolnění ze školy nedostali, ale pořád tu je odpolední trénink. V tomhle žádný problém není a vše klape, jak má.

 

S čím půjdete do jarní části sezóny?

Vždy chceme být lepší. Přál bych si, abychom byli ještě více dominantní při hře s míčem. Bylo znát, že týmy, které využívají starší kluky, měli fyzickou převahu. Takové věci vyrovnávají misky vah oproti naší fotbalovější hře. Věřím, že kluci dozráli a adaptovali se na dorostenecký fotbal, a proto bude rozhodovat fotbalová stránka týmů. Chceme dominovat na balónu a hrát odvážněji.


(Autor: Kazimír Svoboda | Datum: 28.11.2022 | Zdroj fotky: Kazimír Svoboda )Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro

Top Centrum prodejna

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice více

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret více

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot více

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín!

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín! více