Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

WU-18 | 03.01.2023

Poslední podzimní utkání dorostenek

První adventní neděle byla ve znamení posledního podzimního utkání ligy dorostenek, které jsme odehráli v Brně. Lokomotiva se pyšnila čerstvými skalpy Slovácka a Sparty, přesto jsme jeli do Brna s tím, že chceme navázat na domácí výkon proti Baníku.


12. kolo 1. ligy dorostenek, 27. 11. 2022, hř. Brno - TCM Sladovnická, UMT

 
LOKOMOTIVA BRNO HORNÍ HERŠPICE - FK PARDUBICE 2:1 (2:1)
Branky: 11. Poláčková, 24. Knoflíčková - 43. Ledvinková
 
Bez karet.
Rozhodčí: Soukupová, Suchá, Špidlíková
 
Sestava: Melounová - Ptaszeková, Friedrichová, Smejkalová, Nechvílová, Zikmundová, Koblížková, Vamberová (81. A.Kožíšková), Mikulecká, Ledvinková, Hlaváčová
 
Martin Macháček (trenér FK Pardubice): Od první minuty se hrál rychlý a pro diváky zajímavý fotbal. Hned po rozehrání jsme se dostali po levé straně do pokutového území, centr Verči Hlaváčové se nepodařilo Nikče Ledvinkové z malého vápna v tísni zamířit mezi dvě tyče. 
První slabší chvilku jsme si vybrali v 11. minutě, když jsme nechali zakončovat na malém vápně úplně osamocenou Poláčkovou a Brno šlo do vedení 1:0. O dvě minuty později jsme rozehrávali z hranice velkého vápna přímý kop, ale střelu Máji Zikmundové srazila hráčka ve zdi a pro míč si pohodlně došla domácí brankařka. V 17. minutě zakončovala Verča Hlaváčová těsně vedle pravé tyče po samostatné akci. Ve 21. minutě úspěšně zasahovala Eliška Melounová a střelu z bezprostřední vzdálenosti z pravé strany vyrazila na roh.
Druhá slabší chvilka nás zastihla ve 24. minutě, když naši nepřesnou rozehrávku zachytily domácí hráčky a po následné střele na zadní tyč šly do dvoubrankového vedení. Ve 35. minutě zakončovala Verča Hlaváčová z hranice pokutového kopu pouze do brankařky.
Zaslouženého snížení jsme se dočkali dvě minuty před poločasem, když z pravé strany centrovala Týna Mikulecká a v prostoru malého vápna se nejlépe zorientovala Nikča Ledvinková a poslala míč s přehledem do sítě.

První čtyři minuty z druhého poločasu jsme domácím téměř nepůjčili míč, byli jsme aktivní v napadání, dařila se stejně jako v prvním dějství kombinace, z čehož pramenila naše velká šance v 50. minutě, když Verča Hlaváčová, sice z mírného úhlu, ale v dobré pozici, střílela po zemi na přední tyč, kde byla připravená domácí brankařka. V 52. minutě se již probrali domácí a dali o sobě vědět nebezpečnou akcí středem hřiště, ale střela podél vybíhající Elišky Melounové těsně minula levou tyč. V 56. minutě mířila Maruška Koblížková z 25 metrů vedle. V rozmezí mezi 70. až 72. minutou jsme zahrávali dva rohové kopy. Po tom druhém se zrodila další naše velká šance, když letící míč trefila Nikča Ledvinková z voleje a její střela těsně minula pravou tyč. V 76. minutě se dostali po dlouhé době k zakončení domácí, ale střelu z levé strany Eliška Melounová chytla. V 81. minutě šla do hry Andul Kožíšková a první kontakt s míčem mohl být gólový, ale její střela z úhlu byla zblokována na roh. Z následného rohu jsme se dostali také k zakončení, ale střela Maky Friedrichové z vápna šla těsně nad. Ani závar před brankou v 86. minutě nevedl ke kýženému vyrovnání. Brno své těsné vedení ubránilo a tak výsledek 2:1 byl zároveň konečným.

Touha po vyrovnání byla velká, ale projevila se opět naše největší slabina a to je proměňování vyložených šancí. Byli jsme několikrát blízko, ale potřebný klid v zakončení nás stál body. Přechodovou fázi jsme řešili kombinačně, oproti domácím, kteří spíš spoléhali na dlouhé nákopy. Holky zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru, za nasazení a bojovnost, dokázaly držet krok s kvalitním soupeřem, který je na druhém místě ligy, a to je určitě povzbuzující do jarní části a dnes určitě platilo, "to nejlepší na konec.


(Autor: FK Pardubice | Datum: 03.01.2023 | Zdroj fotky: Vladimír Bidlo )Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis

Farmet

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice více

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret více

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot více

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín!

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín! více