Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

WU-18 | 23.01.2023

Herrieden 2022

Po třech letech se náš tým juniorek zúčastnil předsilvestrovského halového turnaje v bavorském Herriedenu, který tradičně pořádá SV 67 Weinberg. Museli jsme náš tým rozdělit do 2 kategorií, protože podle německých pravidel ročník 2005 už patří do kategorie dospělých.


Čtvrtek 29. 12. 2022 turnaj WU17, roč. 2006-2007
 
Týmy byly rozděleny do dvou skupin po 4. V naší skupině B jsme se postupně střetli s FC Schweinfurt 05, s domácím SV 67 Weinberg B a TSV Theuern
 
FK Pardubice - FC Schweinfurt 05   2:1
 
Na úvod turnaje nás čekal hodně silný soupeř hrající přední místa Bayernligy, což je druhá nejvyšší soutěž v Německu. Utkání bylo vyrovnané a napínavé až do konce. První branku dala Terka Dytrtová, když snižovala na 1:1 a vítěznou, 13 vteřin před koncem, Andul Kožíšková, po rychle a přesně rozehraném rohu.
 
SV 67 Weinberg B - FK Pardubice  1:1
 
Další vyrovnané utkání a další přetahovaná o výsledek. Opět jsme museli skóre dorovnávat. To se povedlo Danči Hladové. Bylo to hodně bojovné utkání, a proto druhou branku, která by nám zajistila postup do semifinále, se nám už nepodařilo vstřelit.
 
FK Pardubice - TSV Theuern  1:0
 
Až poslední zápasy v naší vyrovnané skupině rozhodly o obou postupujících do semifinále. Těsným vítězstvím 1:0 jsme postoupili z prvního místa, když úspěšnou střelkyní byla Andul Kožíšková. Druhým postupujícím z naší skupiny byl FC Schweinfurt 05, který porazil domácí také nejtěsnějším rozdílem 1:0.
 
Semifinále
FK Pardubice - SV 67 Weinberg A  1:0
 
V semifinále jsme narazili opět na domácí tým a odehráli jsme znovu vyrovnané utkání. Vše podstatné se odehrálo v závěru utkání. Do vedení jsme se dostali asi dvě a půl minuty před koncem, když vyšla spolupráce dvou "půjčených" starších žákyň. Terka Dytrtová chytře centrovala míč před branku o mantinel, na který si naběhla Monča Kolářová a střelou do šibenice nedala domácí brankařce šanci. 15 vteřin před koncem šla ještě sama na brankařku Terka Dytrtová, když si před tím důrazným soubojem vybojovala míč, ale tentokrát byla domácí brankařka úspěšná. A 8 vteřin před koncem nám rozhodčí odpustila penaltu, když došlo ke kontaktu v pokutovém území Zuzky Müllerové a domácí útočnice. Následná dohrávaná situace už jako faul byla odpískaná a 2 vteřiny před koncem rozehrávali domácí nepřímý kop z rohu hřiště. I tak málo stačilo k vytvoření brankové příležitosti, naštěstí domácí hráčka, úplně osamocená na zadní tyči, trefila míč těsně pravé tyče naší odkryté branky.
 
Druhé semifinále TSV Tettnang - FC Schweinfurt 05  0:1.
 
Finále
FC Schweinfurt 05 - FK Pardubice  2:2  PK: 2:3
 
Již po 2 minutách jsme obdrželi z přímého kopu první branku a museli jsme opět dotahovat, stejně jako v prvním zápase ve skupině. To se podařilo poměrně brzy, a po další odehrané minutě a půl nám k vyrovnání dopomohla domácí hráčka. 4 minuty před koncem jsme šli do vedení, když střelu Lindy Kubištové brankařka vyrazila před sebe a nejrychleji se zorientovala Eliška Melounová a míč uklidila do branky - 1:2. Hru jsme kontrolovali a vše nasvědčovalo tomu, že bychom mohli s tímto výsledkem dohrát. Bohužel 40 vteřin před koncem se "domácím" podařilo vyrovnat a náš další medailový zápas měly rozhodnout penalty. V nich jsme byli šťastnější my a když Zuzka chytla poslední penaltu, mohly se holky radovat z turnajového vítězství. Odvážné střelkyně PK: Melounová, Dytrtová, Kožíšková, Smejkalová, Hladová
 
Hráčky roč.2005 vytvořily skvělou atmosféru, své mladší spoluhráčky povzbuzovaly a staly se tak součástí vítězného týmu.
 
 
 
V pátek, před turnajem našeho týmu roč. 2005, jsme si zpestřili den a navštívili městečko Dinkesbühl s historickým centrem a zajímavou architekturou, včetně návštěvy katedrály sv. Jiří. K pauze na oběd jsme využili sympatické prostředí pizzerie nedaleko městských hradeb.
 
Samotný turnaj začal v 17 hodin, 10 týmů bylo rozděleno do 2 skupin se stejným postupovým klíčem jako předchozí den. Náš tým byl doplněn o 2 mladší hráčky, Elišku Melounovou a Barču Smejkalovou. Našimi soupeřkami byly převážně týmy ze středu tabulky Bayernligy, což je v Německu čtvrtá nejvyšší soutěž žen. Domácí SV 67 Weinberg vede dokonce Regionalligu, což je třetí nejvyšší soutěž.
 
FC Ezelsdorf - FK Pardubice  0:1
Úvodní zápas se nám podařil vyhrát a vstup do turnaje byl povedený. V brance čarovala od úvodního zápasu Týna Mikulecká a i díky ní jsme těsné vítězství, které zařídila Míša Nechvílová, ubránili.
 
FK Pardubice - SV Frensdorf  0:1
Bohužel výsledkově se nepodařilo navázat na úspěch z prvního zápasu. Byl to velmi vyrovnaný zápas. My, i náš soupeř, jsme pozorně bránili a hrálo se bez vážnějších možností k zakončení. Zápas, bohužel pro nás, rozhodla jediná povedená střela, když míč skončil v levé šibenici naší branky.
 
FK Pardubice - SV 67 Weinberg A  0:1
Další těsný výsledek v náš neprospěch znamenal už komplikaci v postupu do semifinále. Zápas měl obdobný průběh jako ten předchozí, jen s tím rozdílem, že jsme se do zakončení dostávali také my. Bohužel nepřesnosti a potřebný klid v koncovce nás stály postup. Zápas opět rozhodla jedna jediná povedená střela, na kterou, jinak vynikající Týnka Mikulecká, nedosáhla.
 
FC Ellwangen 1913 - FK Pardubice  0:1
V posledním zápase, stejně jako předchozí den, šlo o konečné umístění v zamotané skupině. K postupu by nám stačilo buď mít o jediný bod více, nebo o dvě vstřelené branky více. Jedinou střelkyní v tomto zápase byla Barča Smejkalová a protože se k ní už nikdo nepřidal, těsná výhra nám nestačila. Čekal nás zápas o celkové 7. místo v turnaji.
 
FK Pardubice - SC Amicitia München  1:1, PK: 4:3
V zápase o 7. místo jsme se střetli s dalším účastníkem Bayernligy. A opět to bylo vyrovnané utkání, nejen výsledkově, ale i předvedené hry. Po 3 odehraných minutách jsme prohrávali 0:1, nám se zase podařilo vyrovnat v závěru utkání, když se po pěkné kombinaci přesně trefila Maruška Koblížková. V následném penaltovém rozstřelu jsme byli opět úspěšní a náš mladý tým v kategorii dospělých skončil na celkovém 7. místě. Úspěšné střelkyně: Melounová, Zikmundová, Koblížková, Smejkalová.
 
Přesto, že se nepodařilo o jediný bod postoupit do dalších bojů o medaile, holky zaslouží obrovskou pochvalu. Počáteční obavy a respekt ze soupeřek brzy opadl a všechny zápasy holky odehrály více než vyrovnaně. Za zmínku určitě stoji, že náš tým obdržel nejméně branek ze všech týmů, včetně těch medailových, Týnka Mikulecká obdržela pouhé tři branky.
 
Vítězem turnaje se stal FC Schweinfurt 05, který ve finále zdolal domácí B tým. Na třetím místě skončil zástupce z naší skupiny SV Frensdorf.
 
Turnajů se zúčastnily a úspěšně reprezentovaly FK Pardubice: Koblížková, Ledvinková, Zikmundová, Nechvílová, Mikulecká, Chlupáčová, Melounová, Müllerová, Smejkalová, Kubištová, Kožíšková, Dytrtová, Kolářová, Hladová, Friedrichová.
 
Chtěl bych tímto poděkovat vedení klubu za podporu zúčastnit se turnajů, dále všem rodičům, kteří umožnili hráčkám se naší akce zúčastnit, masérovi Romanovi, který sice nemusel vážněji zasahovat, což je dobře, ale byl stále holkám k dispozici a pokud si článek čte dopravce, tak i milému řidiči, za jeho vstřícný přístup.
Účast na takovýchto akcích je vždy přínosná nejen pro holky, ale i pro klub, i město, a skýtá další možnosti a zviditelnění, jako tomu bylo tentokrát, když nás kromě dalšího pozvání od SV 67 Weinberg, oslovily i další 2 kluby, které projevily zájem o naši účast (FC Sand a FC Schweinfurt 05). Tak uvidíme a budeme se těšit na další společné akce.


(Autor: Martin Macháček | Datum: 23.01.2023 | Zdroj fotky: FK Pardubice )Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj

ČPP Servis

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice více

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret více

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot více

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín!

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín! více