Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

A-tým | 24.01.2023

Fyzická kondice? Budeme na tom velmi dobře, říká Martin Chlumecký

Svěřenci trenéra Radoslava Kováče vyhlíží první jarní FORTUNA:LIGOVÉ utkání. To sehrají Pardubáci už tuto neděli v Liberci. Martin Chlumecký do něho ale nezasáhne. Na vině jsou karetní tresty, které posbíral během podzimní části sezóny. Přesto ale v našem rozhovoru prozradil například to, jak na tom Pardubáci budou s fyzickou připraveností nebo nastínil, jaký zápas na Severu Čech očekává.


Po zimní přestávce se kvapem blíží první FORTUNA:LIGOVÉ jarní kolo. Parta okolo trenéra Kováče zavítá po zimní přestávce do Liberce. Nejen Martin Chlumecký, ale celá kabina se na duel s týmem z Podještědí těší: „Všichni se na první jarní zápas v lize těšíme. Naštěstí nebyla zimní přestávka nijak dlouhá. O to lepší to pro nás bylo. Snad jaro nastartujeme dobrými výsledky.“

 

Přes zimu svěřenci trenéra Kováče nezaháleli. Naopak se pečlivě připravovali na druhou polovinu sezóny, ve které budou síly určitě docházet. Pardubický obránce, který má zkušenosti i z mládežnických reprezentací ale ví, že Pardubáci budou nejen fyzicky dobře připraveni. „Nejnáročnější byl asi ten týden, ve kterém jsme měli individuální přípravu. To bylo hodně výživné. V posledních týdnech jsme pracovali zejména na síle a taktice. Myslím si, že na tom budeme po fyzické stránce velmi dobře,“ vysvětluje Martin Chlumecký.

 

V generálce před startem jarní části sezóny hostili Pardubáci na hřišti v Ohrazenicích Viktorii Žižkov. Utkání se hrálo na obtížném povrchu, který připomínal spíše sjezdovku v Alpách. Bude zkušenost s takovými podmínkami výhodou před duelem v Liberci? „Neřekl bych, že to pro nás bude znamenat výhodu. Generálku jsme hráli na umělé trávě, na které bylo hodně sněhu. Nemyslím, že v Liberci bude na normální trávě toho sněhu takové množství. Spíše nás čeká bahno, pokud se vůbec utkání odehraje,“říká 26letý obránce Pardubic.

 

Martin Chlumecký do první jarního utkání FORTUNA:LIGY vinou karetních trestů zasáhnout nemůže. Přesto ale věří, že Pardubáci zápas v Liberci zvládnou. „Čeká nás hodně soubojové utkání, vzhledem ke stavu hřiště. Nemyslím si, že to bude krásný zápas pro diváky. Rozhodně ale do Liberce pojedeme pro tři body,“ dodává Chlumecký.

 


(Autor: Kazimír Svoboda | Datum: 24.01.2023 | Zdroj fotky: Radek Klier )Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda

Certus

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice více

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret více

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot více

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín!

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín! více