Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

F:L | 28.01.2023

Budu pro Pardubice odvádět maximum, říká Florin Niță

Těsně před první zápasem jara ve FORTUNA:LIZE přichází do Pardubic na půlroční hostování z pražské Sparty rumunský gólman Florin Niță. K pardubickému týmu se připojil v sobotu odpoledne a trenérům bude k dispozici již pro nedělní zápas v Liberci, kde Pardubáci odehrají důležitý zápas.


Sportovní ředitel FK Pardubice Vít Zavřel si od příchodu 35letého rodáka z Bukurešti slibuje zejména přínos zkušeností do pardubické kabiny, které Florin Niță posbíral během své dosavadní kariéry: „Všichni si uvědomujeme, že máme ve FORTUNA:LIZE nejmladší kádr. Řešili jsme to s trenéry i s kolegou Martinem Shejbalem a chtěli jsme do Pardubic přivést zkušeného hráče do osy týmu. Nakonec přichází Florin Niță, který dorazil ze Sparty, kde měli brankářský přetlak a jemu navíc na Letné končí smlouva. O jeho kvalitách jsme přesvědčeni, dokonce věříme, že je to jeden z nejlepších gólmanů v lize.“

 

Rumunský fotbalový reprezentant je za příležitost oblékat pardubický dres šťastný. Půlroční angažmá v pardubickém klubu chce využít hlavně pro znovuzískání zápasové praxe, a také touží pomoci týmu k záchraně ligy. „Jsem šťastný, že jsem dostal od Pardubic příležitost vrátit se do herního vytížení. Myslím, že jsem udělal dobrý krok ve své kariéře. Doufám, že týmu pomohu co nejvíce a platí to i naopak. Vím, že Pardubice nyní nejsou v ideální situaci. Budu pro Pardubice odvádět maximum toho, co ve mně bude. Udělám všechno pro to, aby Pardubice zůstaly ve FORTUNA:LIZE,“ říká brankář, který v dresu Sparty nastoupil k 78 ligovým zápasům.

 

Gólman, který v minulosti dovedl Spartu k vítězství v poháru a dvakrát pomohl Letenským vybojovat 3. místo v lize, neměl v klubu herní vytížení. I proto probíhala s jednání mezi kluby bez sebemenších komplikací. „Niță neměl ve Spartě dostatečnou herní praxi, proto jsme se na hostování bez potíží dohodly. Velký kus práce na příchodu rumunského reprezentanta odvedl také trenér Radoslav Kováč, který s ním během jednání komunikoval,“ poodhaluje jednání Vít Zavřel.

 

 „Díky tomu, že se Florin chce dostat do zápasového tempa, všechno zapadlo do sebe. Rychlá jednání s vedením Sparty probíhalo hladce a korektně. Dá se říci, že celý transfer jsme vyřešili během jediného dne, za což patří pražskému klubu poděkování. Věřím, že si s Florinem vzájemně pomůžeme,“ dodal sportovní ředitel FK Pardubice.

 

Florin Niță se na své nové spoluhráče těší. Prozradil také, které hráče Pardubic sledoval již dříve. „Jmenovitě znám hlavně kapitána Pavla Černého, sledoval jsem ale i ostatní hráče. Ty znám také, jen si budu muset spojit si obličeje se jmény. Až je uvidím, určitě se mi jména vybaví,“ dodává s úsměvem gólman, který za svoji kariéru posbíral 19 startů v rumunské reprezentaci.

 

Florine, ať se ti v Pardubicích daří!


(Autor: Kazimír Svoboda | Datum: 28.01.2023 | Zdroj fotky: Radek Klier )Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro

Top Centrum prodejna

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice více

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret více

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot více

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín!

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín! více