Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

F:L | 15.03.2023

Diváci mohou čekat atraktivní fotbal, věří Tomáš Vlček

Pardubice minulý víkend ztratily šňůru bez prohry, když svěřenci trenéra Kováče prohráli v Ďolíčku 0:2. Už tuto neděli ale mohou Pardubáci potěšit své fanoušky. V domácím prostředí CFIG Areny totiž přivítají Teplice, na které ztrácí v tabulce pouhé dva body. Stoper Tomáš Vlček poskytl pro náš web rozhovor, ve kterém se ohlédl za utkáním v Ďolíčku a nastínil vyhlídky směrem k dalšímu domácímu utkání proti Severočechům.


 

Je za námi utkání proti Bohemce. Jak ho vnímáš s dostupem několika dnů?

Když jsme jeli na Bohemku, věděli jsme, co budou hrát a co nás čeká. Mrzí nás, jak zápas dopadl, ale ještě víc nás mrzí, jak jsme se prezentovali. Nehráli jsme naši hru, na kterou jsme my i naši fanoušci zvyklí. Jsme zklamaní, ale víme, že nás čeká ještě spoustu zápasů. Snažíme se z toho rychle oklepat.

 

V neděli přivítáme v CFIG Areně Teplice. Jaký to bude duel?

Doufám, že to bude atraktivní zápas. Snad bude spoustu šancí a uděláme fanouškům zase radost. Těším se, až nás diváci znovu poženou dopředu, protože jsou fantastičtí. Myslím, že mohou očekávat atraktivní fotbal.

 

Vnímáte důležitost utkání, vzhledem k tomu, že Teplice jsou pouhé dva body nad Pardubicemi?

Důležitost určitě vnímáme, ale snažíme se jít zápas od zápasu. Bude to opět zápas o šest bodů, ale v naší situaci je každé utkání veledůležité.

 

Víte, na co si dát proti Teplicím pozor?

Co si pamatuji z minulé sezóny, tak útočník Gning dával v jejich dresu hodně gólů. Také mladý Vachoušek, který teď v Teplicích hraje, je nebezpečný. Víme, že mají velkou útočnou sílu. Budeme se muset snažit jejich útočné hráče eliminovat a najít skuliny v jejich defenzivě.

 

Bude to čtvrté domácí utkání Pardubic od rekonstrukce Letního stadionu. Jak moc je znát domácí podpora fanoušků?

Z atmosféry během domácích utkání jsem nadšený. Přiznám se, že jsem to ani nečekal. Moc se těším na každé domácí utkání, protože diváci jsou opravdu naším dvanáctým hráčem. Od první do poslední minuty je slyšíme. Je to pro nás něco úplně jiného a strašně si to užíváme. Jsme vděční, že chodí na každý domácí zápas.

 

S Robinem Hranáčem jste nominováni do repre U21. Jaká akce vás čeká a jak rychle po utkání s Teplicemi musíte balit kufry?

Čekají nás dva přátelské zápasy, proti Belgii a Nizozemsku. Jsou to silní soupeři, takže to bude ideální prověrka před červnovým Eurem. Sraz U21 je v neděli v podvečer, což pro nás znamená hned po utkání nasednout do auta a vyrazit do Prahy.

 

Nebývá běžné, ale byli v repre dva stopeři z jednoho týmu, pokusíte se v neděli zaujmout trenéra Suchopárka natolik, aby vás zkusil vedle sebe i v některém z přípravných zápasů?

Jsme s „Hranym“ za nominaci moc rádi. Je pro nás výhoda, že spolu máme odehraných už dost zápasů, víc si rozumíme. Všichni chodíme na hřiště odevzdat maximum a se snahou vyhrát. Takže i v neděli uděláme na hřišti maximum a uvidíme, jak to trenér Suchopárek vyhodnotí – jestli nás dá vedle sebe, nebo ne.

 

Pojedete na repre se třemi body po nedělní výhře?

Jak už jsem říkal: odevzdáme na hřišti všechno a věříme, že to zvládneme! Určitě by se nám všem v repre trénovalo lépe, kdybychom do ní šli po výhře! Bude to jako vždy, do každého utkání jdeme s cílem vyhrát!

 


(Autor: Kazimír Svoboda | Datum: 15.03.2023 | Zdroj fotky: David Klier )Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA

ČPP Servis

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice více

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret více

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot více

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín!

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín! více