Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

Školička | 30.05.2013

FK Pardubice učí fotbal i předškolní děti!

Ukázat již těm nejmenším, že fotbal je krásná hra - právě o to se snaží FK Pardubice, který od začátku roku navázal spolupráci s mateřskou školou v Gebauerově ulici. Po taktovkou trenérů mládežnických týmů si děti osvojují své první fotbalové návyky. A protože projekt se velmi dobře rozeběhl, bude pokračovat i po letních prázdninách.


Základem je hra

 

"Cílem našeho kroužku je naučit děti úplné základy sportovní aktivity a to vše formou hry, ta dokáže děti v předškolním věku zaujmout," vysvětluje Mirza Ramihič, jeden z trenérů mládežnických celků FK Pardubice, který tuto aktivitu vede.  "Základem každého cvičení je hra samotná, kdy se učí různé činnosti - chytit míč, ovládat ho, nechybí ani gymnastické prvky, to vše je dobré pro rozvoj motorických schopností dětí. Pochopitelně v tomto věku se nedá ještě hovořit o nějaké fotbalové specializaci," říká s úsměvem.

 

Podle trenéra, který se svými kolegy tréninky vede, se dětem tato aktivita líbí a těší se na ní. "Podle toho, jak děti k této aktivitě přistupují víme, že je to baví. Pohybový kroužek trvá 45 minut, což odpovídá věku našich svěřenců," naznačuje, jaké je vytížení dětí, které se ve sportovní hale v Dašické ulici připravují na svou sportovní budoucnost. "Pro velký zájem jsme děti museli rozdělit do dvou skupin, naše tréninky probíhají pro každou skupinu jednou týdně," přibližuje frekvenci tréninků Ramihič.

 

I tento týden se sešly děti na svých tradičních trénincích a budou v nich - s přestávkou, která bude příští týden - v tomto školním roce ještě pokračovat. "Navíc plánujeme udělat 20. června poslední trénink a přesunout ho do areálu Pod Vinicí, aby mohli přijít všichni rodiče a podívat se, co se děti za poslední měsíce naučily," informoval nás o dalších plánech Ramihič. "Sami jsme zvědaví, co na to rodiče budou říkat, každopádně jsme již domluveni, že po prázdninách, pravděpodobně na konci září, bude v této aktivitě náš klub FK Pardubice pokračovat."

 

I rodičům se tréninky líbí

 

"Spolupráce s fotbalovým klubem nám vyhovuje a je s ní všestranná spokojenost; děti jsou spokojené a rodiče jsou nadšeni. Takže jsme rádi, že budeme po prázdninách pokračovat," říká ředitelka mateřské školy v Gebauerově ulici Veronika Svatošová. "Fotbal je zatím naše prvotina, s žádným dalším sportem nespolupracujeme, nikdo s ničím podobným zatím nepřišel." Na dětech je během jejich tréninku vidět nadšení a i jejich paní ředitelka je potěšená, že "fotbalová školička", jak se projektu v rámci fotbalového klubu říká, bude pokračovat. "Jsem moc ráda, že došlo k dohodě s  trenéry a budeme moci toto zpestření dětem nabídnout i na podzim."

 

Velmi lichotivě také hovořila o způsobu, jakým trenéři k dětem přistupují. "Děti pohyb potřebují a to co tady v hale trenéři s dětmi dělají, je dobré pro jejich všestranný rozvoj," říká paní ředitelka. "A to je pro ně ideální. Mám za to, že ten "zápis" do života, který rozvíjením jejich sportovních aktivit provádíme, je tím nejlepším, co pro ně můžeme udělat," má Veronika Svatošová jasný názor. "Doufám, že i díky téhle naší společné snaze vzejde z některého z našich dětí slavný fotbalista. Pár Chlapců se fotbalu věnuje i mimo tuto aktivitu, tak věřím, že někdo z nich se stane hvězdou," říká s úsměvem.

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 30.05.2013 | Zdroj fotky: redakce )Auto Hybeš Město pardubice Meritbau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP

Farmet

Známe složení účastníků FNL pro příští sezónu

Známe složení účastníků FNL pro příští sezónu více

Pavel Sokol přestupuje do FK Pardubice!

Pavel Sokol přestupuje do FK Pardubice! více

Kupte si permanentku na novou sezónu!

Kupte si permanentku na novou sezónu! více

Až bude stadion, chtěli bychom o postup hrát, říká Zavřel

Až bude stadion, chtěli bychom o postup hrát, říká Zavřel více