U-16 | 08.09.2013

Remíza v Plzni

V pátém kole České ligy dorostu U16 zajížděli pardubičtí do Zbůchu, kde se utkali s hráči plzeňské Viktorie.

5. kolo

FC Viktoria Plzeň - FK Pardubice U16  2:2 (0:2)

Již ve 2. minutě měl vyloženou šanci Nikodém po zpětné přihrávce Jiráska, ale mířil vysoko nad branku domácích. V 11. min. se uvolnil na hranici velkého vápna Jirásek a střelou k tyči otevřel skóre zápasu - 0:1. I v dalších minutách hostující hráči kontrolovali hru a vytvářeli si další šance. Jednu z nich ve 37. min. po kombinaci Jirásek - Švec druhý jmenovaný proměnil 0:2.

Druhý poločas začal náporem domácích, ale v šanci se objevil velmi aktivní Jirásek, který zakončil pouze do náruče plzeňského brankáře. V 50. min. Plzeň snížila po zaváhání levé strany hostů na 1:2. Pardubickým mladíkům se nedařilo držet míč a tlak Viktorie narůstal. V 70. min. po rohu neobsazený hráč domácích hlavou vyrovnal na konečných 2:2.

Dle průběhu je ale remíza spravedlivá. Pochvala pro Jiráska, Mužíka, Spěváka a Jirku.

Branky hostů: Jirásek, Švec.

Sestava FK PCE U16: Bartaloš - Novák (70. Panchártek), Vávra, Jirka, Jančura (55. Jantovský) - Švec (65. Kutnyj) Müller, Spěvák, Nikodém - Jirásek (77. Zelinka), Mužík.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 08.09.2013 | Zdroj fotky: redakce )