U-16 | 20.10.2013

Cenná remíza na severu Čech

V rámci 11. kola České ligy dorostu U16 zajížděli pardubičtí mladíci do Teplic, kde uhráli cennou remízu 2:2, když navíc utkání dohrávali o deseti.

11. kolo

FK Teplice - FK Pardubice 2:2 (2:0)

Do zápasu v Teplicích vstoupili hostující hráči aktivně. Hra se přelévala na obě strany, když první udeřili domácí v 15. min. 1:0. Důležitý moment utkání se odehrál ve 28. minutě, kdy domácí útočník postupoval sám na pardubického brankáře a ten ho fauloval. Následovala červená karta pro Šmída a dlouhá hra v oslabení. To však hostující hráče semklo a i v deseti hráli vyrovnanou partii. Těsně před poločasem však hosté neuhlídali soupeře po rohovém kopu a bylo to rázem 2:0.

Do druhé části utkání nastoupili hosté s touhou zvrátit nepříznivý vývoj. Teplice měli šance na třetí branku, která by patrně rozhodla zápas, ale nestalo se a tak přišel trest z kopaček Spěváka a Barbariče, kdy na obě branky přihrával aktivní Mužík. Dokonalý obrat mohl dokončit Černohorský, který po rohu Müllera z malého vápna hlavou těsně minul branku. Zápas tak skončil remízou 2:2.

Trenéři chválí všechny hráče, když v deseti nesložili zbraně a dohnali dvoubrankové manko. Byl to velmi dobrý týmový výkon.

Fakta - branky hostů: Spěvák, Barbarič. Rozhodčí: Šimeček.

Sestava FK PCE U16: Šmíd - Jantovský (50. Jančura), Vávra, Müller, Jirka (55. Kutnyj) - Švec (41. Novák), Zelenka (28. brankář Bartaloš), Spěvák (70. Dvořák), Nikodém (70. Barbarič) - Černohorský, Mužík.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 20.10.2013 | Zdroj fotky: redakce )

Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda