B-tým | 09.02.2014

Další výhra juniorky v přípravě

V sobotním odpoledni přivítal společný tým pardubické rezervy a juniorky vedoucí celek Královéhradeckého přeboru z Týniště nad Orlicí. Na ohrazenické umělce si těsnou výhru 3:2 připsali domácí.

FK Pardubice B/U21 - SK Týniště nad Orlicí 3:2 (1:1)

První branka padla ve čtrnácté minutě, kdy se po dobré práci Krejčího prosadil přesnou střelou z hranice šestnáctky Rydval - 1:0. Poté se bojovalo převážně ve středu hřiště, aby chvíli před pauzou hosté srovnali stav. To se po rohovém kopu prosadil přesnou hlavičkou na malém vápně trestuhodně neobsazený Hrubý - 1:1.

Do druhé půle domácí poslali druhou jedenáctku a v 50. minutě po úniku Štemberka po pravé straně a následné přihrávce se prosadil T. Jelínek - 2:1. Za dvacet minut domácí zvýšili, když se po přímém kopu Jana Růžičky uvolnil Štemberk a střelou po zemi zvýšil na 3:1. Čtyři minuty před koncem pak nechytatelnou střelou pod břevno po odraženém míči upravil na konečných 3:2 Lemfeld.

Fakta - branky: 14. Rydval, 50. T. Jelínek, 70. Štemberk - 42. Hrubý, 86. Lemfeld. Rozhodčí: Baracz z Lázní Bohdaneč (Drábek, Hrdý).

Sestava FK PCE B/U21 - 1. poločas: Čihař - Mandutz, Baldrych, Křivka, Fiedler - D. Pánek, Sůra, Hron, Vanžura - Rydval, Krejčí.

2. poločas: D. Růžička - Strouhal, Pešek, Čáp, Jiří Růžička - Jan Růžička, Portyš, Knotek (60. Klír), Vágner - Štemberk, T. Jelínek.

Tyniště n. O.: Marčišin - Tomášek, Odehnal, Voženílek, Huňák - Novák, Plašil, Vydarený, Hrubý - Lemfeld, Slezák.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic: "Utkání se nám herně moc nevyvedlo. Tyniště se u nás představilo jako velice zkušené a kompaktní mužstvo a ne nadarmo je lídrem Královehradeckého krajského přeboru. Přestože jsme do každého poločasu poslali jinou jedenáctku a hráči měli jen poločasovou zátěž, chyběla mi v naší hře větší aktivita a nasazení. Těžko jsme se prosazovali proti velice dobře organizované obraně hostí. Pozdě jsme dostupovali hráče, prohrávali jsme osobní souboje a soupeři jsme nechali spoustu volného prostoru pro kombinaci. Kapitolou samou pro sebe je naše počínání při bránění standardních situacích. Hráči si musí uvědomit, že hrají kvalitní celorepublikové soutěže a s takovýmto výkonem bychom sotva uspěli. Nezbývá nám nic jiného, než na tento zápas co nejrychleji zapomenout, ale vzít si z toho poučení a dále poctivě, tvrdě a s pokorou makat v tréninkovém procesu."

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 09.02.2014 | Zdroj fotky: Radek Klier )