Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

Muži | 14.05.2014

Ladislav Procházka slaví 70. narozeniny. Gratulujeme!

Pokud občas zajdete na utkání dorostu FK Pardubice do Ohrazenic, možná jste si všimli maséra týmu. Měli bystě ale vědět, že ještě před tím, než se stal masérem, byl jednou z legend pardubického fotbalu a jmenuje se Ladislav Procházka. A právě on dnes slaví 70. narozeniny.


Oslavenec zasvětil fotbalu celý život a je s ním spjatý dodnes. Řízný obránce Ladislav Procházka je jedním z pamětníků, kteří pamatují poslední účast pardubického klubu v nejvyšší fotbalové soutěži. A nikoliv pasivně, ale jako jeden z hráčů základní sestavy. "Do VCHZ Pardubice jsem přišel v 18ti letech v roce 1962, v týmu jsem nebyl jen po dobu vojenské služby, kterou jsem strávil v Táboře," vzpomíná dnes. Bylo to šest let před postupovou sezónou, kdy tento celek pohyboval v nižších soutěžích. 

 

Ladislav Procházka tedy byl u toho, když VCHZ vykopalo v roce 1968 postup do nejvyšší soutěže. "Já mám z fotbalového života hodně vzpomínek, ale ty největší jsou spojené s naší tehdejší účastí v 1. fotbalové lize v sezóně 1968/1969," připouští oslavenec. A nejhezčí vzpomínky na některý z konkrétních utkání? "Určitě na to hned první, které jsme v lize hráli. Porazili jsme v ligové premiéře Lokomotivu Košice vysoko 4:0 a dokonce se mi podařilo vstřelit jednu z našich branek." 

 

Po této jediné sezóně sice pardubický tým nejvyšší soutěž opustil, ale Ladislav Procházka v něm zůstal dál. Jak vidíte na barevném obrázku pod článkem, byl v kádru ještě v roce 1975 a stále patřil k oporám. Po skončení fotbalové kariéry se dal na dráhu maséra. "Bylo to někdy v polovině osmdesátých let, začal jsem spolupracovat se sportovní školou a zůstal jsem u toho dodnes," vzpomíná Ladislav Procházka.  

 

Gratulujeme jménem klubu oslavenci k jeho kulatým 70. narozeninám, přejeme mu pevné zdraví, a věříme, že nejen pardubičtí dorostenci mu ještě dlouho budou dělat svými výkony radost.  

 

1968

VCHZ Pardubice v roce 1968 po postupu do 1. fotbalové ligy

 

1975

VCHZ Pardubice v roce 1975, Procházka v horní řadě čtvrtý zprava


(Autor: FK Pardubice | Datum: 14.05.2014 | Zdroj fotky: Radek Klier )AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Strabag Město pardubice Kave bau Pardubický kraj

Certus

Osm jmen pardubických fotbalistů v nominacích repre!

Osm jmen pardubických fotbalistů v nominacích repre! více

Tomáš Kepl: Pardubická kabina je skvělá

Tomáš Kepl: Pardubická kabina je skvělá více

Dva příchody do pardubického A-týmu

Dva příchody do pardubického A-týmu více

Měli jsme zápas pod kontrolou, říká Jan Jeřábek

Měli jsme zápas pod kontrolou, říká Jan Jeřábek více