Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

U-19 B | 19.05.2014

Dorost U19 B vítězem Východočeského přeboru

Osmnáctá výhra v soutěži zajistila již pět kol před koncem B dorostu U19 suverénní vítězství ve Východočeském přeboru dorostu v soutěžním ročníku 2013/2014!


 

FK Česká Třebová - FK Pardubice U19 B  0:2 (0:1)

 

V utkání hraném za stálého a silného deště převládala na těžkém terénu bojovnost nad fotbalovostí. Hostující hráči i přes nepřízeň počasí měli herně navrch a střetnutí se odehrávalo převážně na polovině soupeře. Několik šancí na skórování zůstalo nevyužito (Ludvíček, Buš), až ve 28. min. po přihrávce Mayera za obranu naběhl Zelenka a střelou pod padajícím gólmanem domácích otevřel skóre - 0:1. Do konce poločasu stojí za zmínku šance Panchártka, který šel sám na branku domácích, ale trefil pouze brankáře.

Druhý poločas byl díky terénu fyzicky velmi náročný, neboť místy hřiště připomínalo spíše bazén, ve kterém se míč zastavoval a tak technická hra byla prakticky vyloučena. Přesto pardubičtí domácí tým zatlačili na jejich polovinu a vytvořili si několik dalších šancí (2x Mayer, Buš, Ludvíček), které však zůstaly nevyužity. V 73. min. Svatoň vyslal do brejku za obranu domácích Ludvíčka jehož střela na zadní tyč znamenala vedení na konečných - 0:2. V 75. min. se zrodila jediná šance domácích, když trestný kop vypadl Truhlářovi z ruky, ale dalším reflexním zákrokem vyrazil dorážku domácího hráče na roh.

Za předvedený bojovný výkon zaslouží pochvalu celý tým v čele se spolehlivými stopery Pařízkem a Nepivodou.

Osmnácté vítězství v soutěži bylo zasloužené a jen potvrdilo dominantní postavení pardubického týmu, který se od prvního kola usadil na vedoucí příčce tabulky, do současné doby ho neopustil a již nemůže být nikým jiným předstižen.

 

Fakta - branky: 28. Zelenka, 73. Ludvíček. Rozhodčí: Jiří Lukášek z Kameniček (Aleš Zavřel, Milan Vaško). ŽK: 1:0 (Popelka), ČK: 0:0. Diváků: 40.

Sestava FK PCE U19 B: Truhlář - Karvánek, Pařízek, Nepivoda, Prokůpek - Buš (70. Šlégr), Svatoň, Ludvíček, Zelenka (81. Šebek) - Mayer (61. Sokol, 85. Vladyka), Panchártek (76. Pipek). Dále připraven Pšenička.

 


(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 19.05.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Město pardubice Meritbau Pardubický kraj

Top Centrum prodejna

Pozápasový rozhovor s Pavlem Sokolem

Pozápasový rozhovor s Pavlem Sokolem více

Komentovaný sestřih utkání proti Chrudimi

Komentovaný sestřih utkání proti Chrudimi více

Divizní B tým mužů zahájil zimní přípravu

Divizní B tým mužů zahájil zimní přípravu více

Beru to jako šanci prosadit se do 2. ligy, říká Jan Nikodem

Beru to jako šanci prosadit se do 2. ligy, říká Jan Nikodem více