Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Třinec
Profile picture

Divize | 22.06.2014

Divizní B tým již zná své soupeře pro novou sezonu

V sobotu 21. června 2014 se v Praze konal Losovací aktiv Řídící komise fotbalu v Čechách (ŘKČ) pro soutěžní ročník 2014/2015. Představen byl zástupcům klubů nový sekretář ŘKČ Jan Hořejší, který nahradil dlouholetou ikonu Josefa Nikodéma. Pardubický klub zastupovali sekretář dospělých Lukáš Ouředník a sekretář mládeže Jan Uhlíř, který navíc převzal pohár za vítězství v kategorii U15 skupině C.


Zásadní novinkou v českých soutěžích řízených ŘKČ bude po nerozhodném výsledku následný penaltový rozstřel, jehož vítěz si do tabulky připíše další plnohotnotný bod!

 

Republikové soutěže dospělých zahájí o víkendu 9., 10. srpna, mládež o týden později. Co se týče hlavních změn mimo standardní postupy a sestupy, tak z ČFL do FNL zatím nepostoupil žádný klub. První FK Kolín nakonec odmítl, po druhé lize nezatoužili ani Jirny, Chrudim, Králův Dvůr a nakonec ani Chomutov, který svou účast zbořil o půnoci před aktivem. Dochází tak k patové situaci, kdy je ve FNL v tuto chvíli pouze 15 účastníků. Kolín se tak musel vrátit do losu ČFL, která ale již byla naplněna na potřebných 18 týmů. Administrativně se tak do divize musel vrátit Vyšehrad a Sušice z Divize A putovala zpět do Plzeňského přeboru. Naopak k nezájmu postupu z krajských přeborů se v divizních soutěžích i pro příští sezonu udržely celky Milevska, Aritmy Praha, Loko Chomutov a Žatce, které před týdnem sestoupily.

 

V divizní skupině C letos nedošlo k tolika změnám jako v minulosti. Sestupující Svitavy, Železný Brod a Rapid Liberec nahradili vítězové krajských přeborů - na Pardubicku Česká Třebová, z Královéhradeckého kraje se do divize vrací Týniště nad Orlicí, ze Středních Čech postoupily Benátky nad Jizerou a když nikdo nechtěl nahoru z Libereckého kraje, tak postupující Novou Paku/Nový Bydžov, který mění do třetí ligy svůj název na SK Union 2013, doplnil ze skupiny B Český Brod, který v historii již v "céčku" působil.  

 

Bohužel střejně jako vloni se Losovací aktiv českých soutěží konal dříve než losování profesionálních soutěží. Ligové shromáždění proběhně příští týden ve středu 25. června, kde bude kromě losu Synot ligy, Fotbalové národní ligy, Juniorské ligy a Celostátní ligy dorostu navíc rozlosován i Pohár České pošty a o všech těchto novinkách vás budeme informovat na klubovém webu.

 

Divize sk. C - přehled účastníků: 1 - TJ Sokol Jablonec nad Jizerou, 2 - FK Pěnčín-Turnov, 3 - FK Dobrovice, 4 - MFK Trutnov, 5 - Sparta Kutná Hora, 6 - FK Náchod, 7 - FK OEZ Letohrad, 8 - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, 9 - FK Pardubice B,10 - SK Český Brod, 11 - SK Vysoké Mýto, 12 - SK Týniště nad Orlicí, 13 - FK Česká Třebová, 14 - TJ Sokol Živanice, 15 - SK Benátky nad Jizerou, 16 - TJ Dvůr Králové nad Labem.

 

V prvním kole by mělo jet pardubické béčko v sobotu 9. 8. do Ústí nad Orlicí, ve druhém kole v neděli 17. 8. opět ven do Dvora Králové a doma se představí ve třetím kole proti Českému Brodu. Derby se Živanicemi bude na programu v 7. kole Pod Vinicí. 

 

 

Dále se pochopitelně losovaly i soutěže mládeže. Pardubický klub má zastoupení v soutěžích dorostenecké kategorie U17 a U16, kde se ve skupině A utká s těmito celky: Mladá Boleslav, Slovan Liberec, Hradec Králové, Příbram, Plzeň, Slavia Praha, Sparta Praha, České Budějovice, Jablonec n. N., Bohemias 1905 Praha, Dukla Praha, Viktoria Žižkov a FK Teplice.

V žákovských kategoriích U15 a U14 bude mít FK Pardubice v elitní skupině A tyto soupeře: Hradec Králové, Mladá Boleslav, Sokolov, Plzeň, Teplice, Dukla Praha, Příbram, Most, Slavia Praha, Sparta Praha a České Budějovice.

V České lize mladších žáků U13 a U12 skupina C jsou tyto kluby: FK Pardubice, MFK Trutnov, Jablonec n. N., Viktoria Žižkov, RMSK Cidlina, FK Náchod, FK Čáslav, FK Kolín, Hradec Králové, Liberec, Mladá Boleslav a MFK Chrudim.

 


(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 22.06.2014 | Zdroj fotky: redakce )Auto Hybeš Strabag Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha

Top Centrum prodejna

VIDEO: Fanoušci se baví a těší se do Hradce!

VIDEO: Fanoušci se baví a těší se do Hradce! více

Podívejte se na magazín LIBERO č. 6

Podívejte se na magazín LIBERO č. 6 více

Reportáž ČT z utkání proti Líšni

Reportáž ČT z utkání proti Líšni více

Nominace našich hráčů do reprezentací

Nominace našich hráčů do reprezentací více