Divize | 31.08.2014

Krutá prohra rezervy ve Vysokém Mýtě

Ke třetímu venkovnímu utkání v sezoně zajížděla pardubická rezerva do Vysokého Mýta. Na konci však musela přijmout druhou čtyřbrankovou porážku v ročníku.

4. kolo

SK Vysoké Mýto - FK Pardubice B  4:1 (2:0)

Již ve druhé minutě unikl po pravé straně Luptovský, dal míč před branku na Svobodu, který měl příliš mnoho prostoru a prostřelil gólmana Truhláře - 1:0. V osmé minutě po příhře od Štěpánka byl v šanci opět Svoboda, ale Truhlář nohou srazil míč na roh. Hosté poté dobývali domácí branku, ale bez úspěchu až po půlhodině přišel brejk domácího Štěpánka, který v koncovce přízemní střelou zvýšil na 2:0. Za dvě minuty po centru Špidlena na zadní tyči hlavičkoval Petráň, ale Černík vyrazil na roh.
Hosté do druhé půle udělali dvě změny v sestavě a hned v 50. minutě mohl přijít kontaktní gól z kopačky Petráně, ale jeho rána skončila těsně vedle. Místo toho hned z protiútoku přišel brejk domácích, prohraný hlavičkový souboj Baldrycha a Svoboda pohodlně přeloboval Truhláře - 3:0. V 67. minutě byl za hrubé nesportovní chování vyloučen domácí Mach a hostům začala přesilovka. V 69. minutě střílel po odraženém míči pohotově po zemi Jiroutek, ale míč skončil opět těsně vedle branky. Za dvě minuty byl ve vápně jasně podražen Petráň, ale k údivu všech sudí penaltu neodpískal a ještě pardubický útočník dostal ŽK...?!? V 76. minutě pak hosté nedokázali odkopnout míč, který měli na svých kopačkách a Benda přesnou střelou za tyč upravil již na 4:0 pro domácí. Čestný úspěch hostů zaznamenal v 86. minutě po centru Dostálka pěknou hlavičkou od břevna Rydval a upravil tak na konečných 4:1.

Fakta - branky: 2. a 51. Svoboda, 30. Štěpánek, 76. Benda - 86. Rydval. ČK: 1:0 (67. Mach). ŽK: 1:4. Rozhodčí: Tryzna z Červeného Kostelce (Šob, Šimek). Delegát: Jirouš z Liberce. Diváků: 240.

Sestava - V. MÝTO: Černík - Živný, Němeček, Konečný, Lebeda - Luptovský (74. Dostál), Kopřiva, Benda (86. Daněk), Štěpánek (81. Motl) - Svoboda (88. Krátký), Mach.
FK PCE B: Truhlář - Špidlen (46. Mandutz), Baldrych, Křivka (69. Rydval), Vondra - Jarosz, Jiroutek (80. Portyš), Řezníček I. (46. Konvalina), Dostálek - Klátil (83. Kopecký), Petráň.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Utkání ve Vysokém Mýtě se nám vůbec nevydařilo a vítězství jsme domácím velmi usnadnili. Ráz zápasu ovlivnil brzký gól v naší síti, kdy jsme poté nebyli dostatečně trpěliví, upustili jsme od stanovené taktiky a tlačili jsme se za vyrovnáním, avšak bez výrazné gólové šance a Mýto poctivě bránilo a čekalo na brejkové situace, které po našich hrubých chybách trestalo. Nám se podařilo skórovat až těsně před koncem, ale to již bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 31.08.2014 | Zdroj fotky: redakce FK )

ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Město pardubice Meritbau Pardubický kraj