Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

U-17 | 29.04.2015

U-17 se ve středu popere o cenný triumf

Ve středu nastoupí pardubický dorostenecký tým U-17 od 17:00 hod. ve finále Memoriálu Vlastislava Marečka proti Baníku Ostrava. Naši hráči stojí krok od velkého úspěchu a mají šanci zopakovat klubový triumf z před dvou let, kdy jejich předchůdci turnaj vyhráli.


Před dvěma roky to byla velká sláva, když pardubický celek U-17 vyhrál svou kategorii Memoriálu Vlastislava Marečka. Ve finále hraném v Otrokovicích tehdy zdolal Příbram 2:1 trefami Davida Pánka a Tomáše Markoviče (o vítězství našich hráčů jsme vás informovali zde).

 

Tentokrát se pardubický tým přesunul do Zlína, kde se finálový souboj hraje. Pardubáci se do něj kvalifikovali poté, co zvítězili v jedné ze dvou semifinálových skupin (info a výsledky zde). V kategorii U-16 se o vítězství utkají hráči Sparty Praha a Viktorie Plzeň, jejich souboj začíná v 11:00 hod.

 

Hráčský kádr FK Pardubice včetně trenérů vyrazil do Zlína s jednodenním předstihem, všechny týmy jsou ubytovány v hotelu Garni a na finálový duel proti Baníku Ostrava se naši mladíci  těší. "Nálada v týmu je pozitivní, finále je pro nás velkým úspěchem," říká Nikolas Šmíd, brankář pardubické ´sedmnáctky´. "Ale když už jsme tady, tak bychom to chtěli taky vyhrát a postoupit na Česko-Slovenské finále." To čeká na vítěze dnešního utkání. 

 

Pardubický celek se se svým soupeřem příliš nezná, Baník totiž hraje moravskou skupinu nejvyšší soutěže U-17. "Pro nás je soupeře opravdu velkou neznámou, ale mám za to, že pokud budeme hrát na 110%, mohli bychom uhrát úspěšný výsledek," říká Šmíd. I z toho důvodu, že se soupeři příliš neznají, nečekala naše hráče žádná speciální příprava. "Nic takového, trénovali jsme tak jako na každý jiný zápas."

 

Od 13:00 hod. tak nastoupí naši dorostenci k velmi prestižnímu utkání a po 80 minutách hry budeme vědět, zda dosáhnou na stejný úspěch, jako jejich předchůdci.

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 29.04.2015 | Zdroj fotky: Radek Klier )AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Strabag Město pardubice Kave bau Pardubický kraj

Certus

Několik aktualit z našeho klubu

Několik aktualit z našeho klubu více

Na Letním stadionu padl i mistr Belgie

Na Letním stadionu padl i mistr Belgie více

Tomáš Prorok: Věřím, že budu u toho, až budou hrát Pardubice ligu!

Tomáš Prorok: Věřím, že budu u toho, až budou hrát Pardubice ligu! více

Výkonný výbor FAČR ukončil amatérské soutěže

Výkonný výbor FAČR ukončil amatérské soutěže více