Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

U-17 | 02.05.2015

Tým U-17 vítězem Memoriálu Vl. Marečka!

Po dvou letech dosáhl pardubický dorostenecký celek U-17 opět na skvělý úspěch. Ve středu dokázal porazit Baník Ostrava 4:3 a stal se vítězem soutěže, ve které bojovalo 41 týmů z celé republiky!


Turnaje se letos zúčastnilo v 8 základních skupinách 41 týmů, dva nejlepší postupovaly do další fáze. Ze dvou osmičlenných semifinálových skupin postoupili do finálového utkání jen jejich vítězové - FK Pardubice a Baník Ostrava.

 

Finále hrané ve středu odpoledne na hlavním zlínském stadionu přineslo divokou přestřelku, ve které mohli diváci vidět hned sedm branek. Baník si dvakrát vybudoval dvougólový náskok, za stavu 3:1 pro severomoravský tým podržel Pardubice brankář Šmíd, který chytil pokutový kop a jeho tým se nadechl k obratu.

 

Mocným finišem po přestávce dokázali hráči Pardubic vývoj utkání otočit. Nejprve krátce po změně stran snížil na 2:3 Panchártek, v 57. minutě Jirásek vyrovnal a skvělou pardubickou jízdu druhým poločasem završil vítěznou hlavičkou minutu před koncem Bartaloš!

 

"Pro nás už byl úspěch samotný postup do finále, kdy jsme postupně vyřadili několik velkých klubů," řekl po utkání pardubický trenér Zbyněk Dujsík. "Na finále s Baníkem jsme se moc těšili, ale možná i právě proto jsme první poločas nezvládli v hlavách, Baník byl jasně lepší a zaslouženě vedl o dvě branky," hodnotil první část zápasu.

 

Druhý poločas však přinesl úplně jiný fotbal. "Lepším týmem jsme byli my, soupeře jsme přehrávali, dokázali jsme srovnat a v poslední minutě navíc ještě přidat rozhodující branku. Oba týmy se vydaly ze všech sil, spoustu hráčů už i braly křeče, zvítězit mohly oba týmy, ale my jsme nakonec byli šťastnější," radoval se z úspěchu. "Velký dík určitě patří organizátorům v čele s panem Vonáškem, účast na finále byla velmi příjemná a na utkání byly na tuto kategorii i velmi slušné návštěvy."

 

FK Pardubice - FC Baník Ostrava 4:3 (1:3)

Branky: 25. Nikodém, 44. Pachártek, 57. Jirásek, 79. Bartaloš - 10. Hejl, 14. Chvěja, 34. Buchta.


Sestava - Pardubice: Šmíd - Jirásek (73. Bartaloš), Jirka (38. Vašek), Mužík, Zelinka, Vávra, Panchártek, Březina (15. Šafařík), Műller, Novák (64. Jantovský), Nikodém. Připraveni: Spěvák, Letáček. Trenér: Zbyněk Dujsík.


Ostrava: Virec - Kubík, Hurta, Lehnert (63. Domiter), Matějček, Telnar, Buchta, Bolf (75. Najt), Hejl (54. Pak), Kopečný, Chvěja. Připraveni: Holiš, Tůma, Holec, Murin. Trenér: Radek Slončík.

Nejlepší hráči utkání: Jan Nikodém (PCE), David Buchta (FCB).

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 02.05.2015 | Zdroj fotky: Jan Tauber, fotbal.cz )AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Strabag Město pardubice Kave bau Pardubický kraj

Certus

Několik aktualit z našeho klubu

Několik aktualit z našeho klubu více

Na Letním stadionu padl i mistr Belgie

Na Letním stadionu padl i mistr Belgie více

Tomáš Prorok: Věřím, že budu u toho, až budou hrát Pardubice ligu!

Tomáš Prorok: Věřím, že budu u toho, až budou hrát Pardubice ligu! více

Výkonný výbor FAČR ukončil amatérské soutěže

Výkonný výbor FAČR ukončil amatérské soutěže více