Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

F:L | 30.09.2015

Řezníček vydržel a teď hraje. "Je to paráda"

Dlouho musel kousat, že je až tím třetím vzadu. Dostat se přes neprůstřelné duo Jeřábek + Kudrna do základní sestavy? Jedině při nemoci, nebo kartách. Jinak Jan Řezníček vysedával na lavičce Pardubic a čekal. Minuty ve FNL sbíral jako drobky ze stolu po velké večeři. Pište si, že mu role luxusního náhradníka dvakrát nevoněla.


Letos ale přišla změna. Mladý záložník hraje. Víc dbá o svoje tělo a trenér Krejčí týmu ušil takový systém, ve kterém se na hřiště vejdou všichni tři středoví hráči najednou. Řezníčkovi s minutami roste sebevědomí a výkonnostně jde nahoru. "Když cítíte důvěru, hraje se vám najednou úplně jinak," potvrzuje, že hlavní je při sportu hlava. V sobotu se podílel na výhře nad Varnsdorfem. Jeho gól  ze 69. minuty začal obrat na 2:1.

 

Výsledkově se Varnsdorf sice hodně trápí, ale herně vypadal v Pardubicích skvěle. Jak cenné bylo získat jeho skalp?
Je to hrozně cenné vítězství. Už třeba jen z toho pohledu, že jsme prohrávali a podařilo se nám zápas otočit. Ve středu jsme odehráli skvělý zápas s Teplicemi v poháru a moc jsme si chtěli tuhle pohodu přenést i do FNL. Je super, že to vyšlo. Varnsdorf jsme navíc ještě nikdy neporazili, tohle je poprvé, takže pro nás třešinka navíc.

 

Soupeř měl skvělý první poločas. Proč vás tak mučil?
Nechytili jsme začátek, nemělo to šťávu. To, co chceme hrát, se nám dařilo až na konci poločasu. Druhá půlka byla už za naší strany úplně jiná, lepší.

 

Byl na začátku problém v rychlých nábězích Varnsdorfu za obranu a kolmých míčích, které se nedařilo zastavovat?
Asi jo, když se to dobře zahraje, tak se taková věc strašně špatně chytá. Možná jsme se mohli lépe zajišťovat, abychom neměli tolik problémů. Ale když to má někdo takhle nadrcené, není to moc jednoduché. O přestávce jsme si říkali, že je potřeba hrát hlavně trpělivě, že šance přijdou.

 

A přišly. V 69. minutě jste srovnal na 1:1. Hodně jste si užíval gólovou euforii?
Konečně jsem tu moji střeleckou smůlu protrhl (usměje se). Byla to docela náhoda. Jen jsem vystřelil, koukal u toho do země a gólman naštěstí skočil jinam, než dopadl míč. Prý střelu ještě někdo tečoval, ale já ani nevím. Nějak to do sítě prošlo. Pak to tam ještě nějak došmrdlal Vojta Kakrda... No, dali jsme hodně hezký góly (směje se).

 

Ukázal proti Varnsdorfu tým charakter?
Podle mě určitě. Věděli jsme, že musíme ukázat výkon, přenést řeči na hřiště. Jsem strašně rád, že se nám výsledek podařilo otočit.

 

Vy jste se konečně napevno usadil v základní sestavě. Prožíváte sezonu snů?
Ano, jsem šťastný za to, jak to teď je. Musel jsem si na místo počkat, jednoduché to nebylo, ale trpělivost se vyplatila.

 

Spoluhráči Kudrna s Jeřábkem nedávno říkali, že by strašně rádi vymysleli, jak vás do sestavy dostat. Takže to za ně vyřešil trenér Krejčí a hrajete všichni tři. Vyhovíte si?
Myslím, že nám to zatím docela jde. Musíme v tom pokračovat.

 

Upřímně, když fotbalista poslouchá, že by hrát měl, ale na druhou stranu se Kudrna s Jeřábkem ze sestavy vyštípat nedají. Bylo těžké se nevzdávat?
Byla tam různá období. Jednu chvíli jsem o tomhle přemýšlel, že cesta do sestavy je docela složitá. Před sezonou jsem si ale řekl, že do toho musím dát absolutně všechno, porvat se o místo. Od přípravy jsem se cítil hodně dobře a tohle se mi vrátilo tím, že hraju. Je to paráda.

 

Změnil jste i přístup k fotbalu?
Víc jsem na sebe začal dávat pozor. Strašně často jsem měl taková ta lehčí zranění, natáhl jsem si sval a týden nešlo trénovat. Dávám větší čas protahování a regeneraci, musím zaklepat, že zatím se mi tohle vyhýbá. Upravil jsem trochu i stravu.

 

Nevzdal jste se. Udržel vás v Pardubicích i kolektiv a atmosféra rodinného klubu?
Určitě, jsem tady doma a máme výbornou kabinu. Hraju za Pardubice odmala, kolem je plno kluků, se kterými jsem nastupoval už v dorostu. Myslím, že podobná atmosféra je málokde. Odcházelo by se odsud hodně špatně, když o tom začnete přemýšlíte.


(Autor: Pavel Ryšavý, Pardubický deník | Datum: 30.09.2015 | Zdroj fotky: Radek Klier )Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš

Strabag

V Plzni jsme dohrávali v deseti a inkasovali v závěru utkání

V Plzni jsme dohrávali v deseti a inkasovali v závěru utkání více

Těším se, říká před možným restartem ligy trenér ženského A-týmu

Těším se, říká před možným restartem ligy trenér ženského A-týmu více

Městská Rada schválila vítěze výběrového řízení na LS

Městská Rada schválila vítěze výběrového řízení na LS více

Musíme zápas zvládnout, říká trenér Novotný

Musíme zápas zvládnout, říká trenér Novotný více