B-tým | 13.02.2016

Prohra B týmu se Živanicemi

V sobotním odpoledni se na ohrazenické umělce utkaly dva týmy, které se velmi dobře vzájemně znají. Vždyť v dresu Živanic se na hřišti prohánělo hned 10 hráčů, kteří prošli pardubickým klubem. Diváci viděli zápas, který se celý hrál ve slušném tempu a ačkoliv o poločase vedli domácí, tak nakonec se z výhry 1:3 radovali hosté.

Přípravné utkání

FK Pardubice B - TJ Sokol Živanice  1:3 (1:0)

Branky: 20. Kovář - 54. T. Kakrda, 61. vlastní (Kejmar), 90. Petrus. Rozhodčí: Ziegler z Přelouče (Preclík, J. Rambousek). Diváků: 60.

Sestavy - FK PCE B: Frydrych - Molek, Kejmar, Koblížek (46. Řezníček II), F. Pánek - D. Pánek, Prokopec, Kovář, Jirka (46. Uhlíř) - Klátil (46. Staněk), Valenta.
ŽIVANICE: Čihař (46. Volšík) - Buriánek, Novák (46. Polák), Ferčák, Novotný (46. Sůra) - Hundák, Gorol, Herzán, Janecký (62. Trupl) - Petrus, O. Ujec (T. Kakrda).

První velkou šanci měl ve 12. minutě Kovář, ale Čihař zázračně jeho střelu zblízka vytlačil na roh. Na druhé straně v 18. minutě Frydrych chytil Petrusovu hlavičku. Ve 20. minutě měli pardubičtí mladíci výhodu trestného kopu, ke kterému se postavil Kovář a trefil se přesně - 1:0. Za dvě minuty mohl po rychlé akci vyrovnat Petrus, ale Frydrych výborně zasáhl. První půle tak skončila těsným vedením domácích. Ti do druhé půle udělali tři změny a živaničtí získali územní převahu. Ve 49. minutě další Petrusovu šanci zlikvidoval Frydrych. V 54. minutě po chybě středu obrany vyrovnal lobem T. Kakrda - 1:1. V 61. minutě po centru Buriánka z pravé strany hlavičkoval Petrus, Frydrych míč dokázal vyrazit, ale Kejmar poslal odražený míč hlavou do vlastní branky - 1:2. V 71. minutě po centru Trupla z levé strany hlavičkoval do břevna Petrus. V poslední minutě se pak živanický útočník přece jen branky dočkal, když se prosadil hlavou po rohovém kopu a upravil na konečných 1:3.

František Kovárník, trenér Pardubic B: " V našem druhém přípravném zápase jsme se střetli s kvalitním divizním soupeřem. Celý zápas se hrál ve velmi slušném tempu a k vidění byly rychlé a pohledné akce na obou stranách. My jsme v první půli hráli dobře a vedli, po poločasovém střídání přešla kvalita hry na soupeře, který toho gólově využil a to nás ještě několikrát podržel výbornými zákroky Frydrych. Kromě něj zahráli velmi dobře Kovář a Prokopec. "

Za týden čeká pardubické béčko další utkání na ohrazenické umělce a to v sobotu 20. února 2016 od 14,30 hodin, kdy přivítá rezervu MFK Chrudim.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 13.02.2016 | Zdroj fotky: redakce FK )

Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN