Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Vyšehrad
Profile picture

FNL | 22.03.2016

Komentář Deníku: Pardubice se změnily

Zajímavý pohled redaktora Pardubického deníku Pavla Ryšavého na sobotní utkání proti Táborsku přineslo úterní vydání tohoto periodika. Nabízíme vám ho i na našem webu.


Statistiky a čísla jsou super věc. Ale je potřeba se na ně dívat v trochu širším pohledu. Skóre 0:0 řekne, že zápas stál za houby a bylo lepší trávit necelé dvě hodiny v muzeu krajek než někde na fotbale. Omyl.

 

Z Pardubic se začíná stávat dominantní tým, který umí soupeře sevřít do kleští, mačkat, mučit a šroubovat tempo. Musí bavit se na ně dívat. Rok od roku se ve FNL zlepšují. Že nedaly gól? Jasně, tady mají handicap. Proto ještě nejsou na úplném vrcholu, v žádném případě nemohou myslet na postup do nejvyšší soutěže. Zatím…

 

Ale vezměte si, v jaké rychlosti dovedou hráči kombinovat, v sestavě nenajdete jediného fotbalistu, kterému by se po prvním doteku rozskákal míč někam ke kolenům. Většina hráčů navíc přesně ví, kde jsou na hřišti jejich pozice. Pochopili taktiku.
Stručně: Tady postupně roste divočák, co má potenciál do dvou let celou FNL šikanovat.

 

Trenér Táborska Petr Frňka to trefil naprosto přesně. Vysekl Pardubicím poklonu, jak se tým změnil. Výkonnostně šel ohromně nahoru. Zatímco dřív sázel na zanďoura a hrál na brejky, teď udává hře tempo, umí soupeře presovat a vnutit mu svoji vlastní hru. Nečeká, jde po něm jak zuřivá šelma.

 

Za tím vším hledejte kromě hráčského materiálu i jednoho z nejpodceňovanějších trenérů soutěže. Jiří Krejčí třeba není bavič jako Vlastimil Petržela, ani nenosí na lavičku ty nejvíc nablýskané polobotky. Ale s hráči to umí, dovede s nimi mluvit a přesvědčit je o své pravdě. Až se jednou kopne do země a začne se stavět Letní stadion, vedení hlavně nesmí propadnout klamu, že na lavičce potřebuje tým jméno. Nepotřebuje. Tenhle cholerik, který po porážkách někdy působí jako mistr světa v disciplíně „Jak být morousem", je totiž nejlepší možnou volbou.


(Autor: Pavel Ryšavý, Pardubický deník | Datum: 22.03.2016 | Zdroj fotky: redakce )Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Strabag Město pardubice

Farmet

Desátý ročník kempu FK Pardubice jen s jedním termínem

Desátý ročník kempu FK Pardubice jen s jedním termínem více

Série nepřerušena, A-tým veze body z Dukly!

Série nepřerušena, A-tým veze body z Dukly! více

Kdo nevystřelí, nemůže dát gól, říká Hlavatý

Kdo nevystřelí, nemůže dát gól, říká Hlavatý více

Věřím, že se zhotovitel rekonstrukce najde, říká klubový šéf

Věřím, že se zhotovitel rekonstrukce najde, říká klubový šéf více