Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Profile picture

FNL | 21.04.2016

Obereme v sobotu Frýdek-Místek o všechny body?

V sobotu nastoupí naši hráči podruhé v tomto týdnu na domácí trávník a budou se prát o body do tabulky FNL. Po úterním derby, které skončilo těsnou porážkou, přichází šance na reparát. Odnese pardubický hlad po bodech hostující Frýdek-Místek?


banner

 

Sobotní duel 24. kola Fotbalové národní ligy se však neponese pouze ve znamení snahy odčinit porážku z derby. Z našich hráčů bude vyzařovat i snaha vrátit soupeři to, co nám v podzimním vzájemném utkání provedl. Pamatujete? Hrálo se 10. kolo FNL, zbývala čtvrthodina do konce a naši hráči vedli 3:0. Jenže… Pak se domácí nadechli k neuvěřitelnému – a pro nás nepříjemnému – závěru a srovnali na konečných 3:3…

 

Pardubáci měli na sobotní zápas o den odpočinku více, než soupeř. I Frýdek-Místek totiž v průběhu týdne dohrával jedno střetnutí; ve středu bojoval s Karvinou a podlehl jí 1:2. "Podařilo se nám jít do vedení a měli jsme i další šance. Bohužel jsme následně udělali dvě chyby, které domácí využili," řekl k zápasu hostující trenér Mikuláš Radaványi. Hosté tedy mají nevýhodu o den kratšího odpočinku, navíc to mají do Pardubic kus cesty. To je malá výhoda pro domácí.

 

Další výhodou by mohl být návrat Adama Fouska do sestavy. V posledních zápasech trenérovi Krejčímu scházel, ale proti Hradci se již na trávníku objevil. "V první řadě je to levák, když není k dispozici, oba dva naši kluci na téhle straně to mají ´přes nohu´ a to je složité," těší se na návrat talentovaného záložníka pardubický trenér. Fousek je ofenzivně laděný typ hráče, který dokáže být pro soupeře nebezpečný.

 

S jeho příchodem se navíc uvolní i víc místa Jeřábkovi. "Adam je čistý levák, který dovede dostat míče do vápna. Je cítit, když na kraji nastoupí levonohý hráč." Fouském návrat týmu pomůže, na marodce naopak zůstávají Niang a Kayamba, s nimi pochopitelně i Kopřiva, kterého na jaře na trávníku neuvidíme.

 

FK Pardubice se stále nachází na 6. místě tabulky, Frýdek Místek je o dvě místa níže. Půjde tedy o vyrovnaný duel dvou celků ze středu tabulky. Proto nezapomeňte našim hráčům svými hlasivkami pomoci. Budou to potřebovat. 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 21.04.2016 | Zdroj fotky: Radek Klier )AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Strabag Město pardubice Kave bau Pardubický kraj

Certus

Desátý ročník kempu FK Pardubice jen s jedním termínem

Desátý ročník kempu FK Pardubice jen s jedním termínem více

Série nepřerušena, A-tým veze body z Dukly!

Série nepřerušena, A-tým veze body z Dukly! více

Kdo nevystřelí, nemůže dát gól, říká Hlavatý

Kdo nevystřelí, nemůže dát gól, říká Hlavatý více

Věřím, že se zhotovitel rekonstrukce najde, říká klubový šéf

Věřím, že se zhotovitel rekonstrukce najde, říká klubový šéf více