Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Vyšehrad
Profile picture

FNL | 26.04.2016

Řezníčkova trefa: Za oslavu stopka pro střelce!

Až se vypraví pardubický tým v příštím kole do Vlašimi, ze záložníka Jana Řezníčka se stane pouze divák. Na vině není zranění, nýbrž karetní trest. Letošní čtvrtou žlutou, po níž automaticky následuje stop na jedno utkání, dostal střelec jediného gólu proti Frýdku-Místku za vytažený dres přes hlavu.


Sudí Jana Adámková neváhala a vytasila z kapsy žlutý plastový obdélník. "Když za mnou přišla paní rozhodčí, tak jsem jí říkal, že to snad za žlutou není, když jsem to měl jen částečně," zpytoval svědomí aktuálně nejlepší jarní střelec Pardubic.

 

Uvědomoval jste si při oslavě, že vám rozhodčí dle pravidel ukáže žlutou kartu?
A bych řekl pravdu, tak ne. Měl jsem předtím nasbírané tři, takže jsem si zbytečně nechal dát čtvrtou. Bohužel mám proto příští zápas stopku. Myslel jsem si, že musím sundat celý dres. Docela mě to překvapilo.

 

Nicméně díky vašemu gólu jste poprvé na jaře doma vyhráli. Je to úleva?
Velká, konečně to vyšlo. Vítězství bylo vydřené a za tři body jsme rádi a ceníme si jich. Frýdek hrál velmi dobře, kombinoval, byl silný na míči. Zkrátka těžký soupeř. Věděl jsem, že měli výbornou formu. Ale každý zápas je jiný, takže obavy z něho nebyly.

 

Do náznaků slibných šancí jste se dostávali opakovaně. Co chybělo, aby gól přišel už v první půli?
Potýkáme se s tím pořád. I já sám jsem tam měl takové dvě pološance. Petris (útočník Michal Petráň) mi to hezky dával na nohu, ale trefil jsem hráče, což byla škoda. Pak jsme měli ještě nějaké centry ze strany, ale pořád nemáme takový ten správný tah do brány. Mohli jsme dát gól klidně i dříve či se prosadit vícekrát a bylo by to v klidu. Takhle mohli stále vyrovnat.

 

Byla vaše souhra těžší, když tvůrce hry Jeřábek nastoupil na postu stopera za vašimi zády?
Je to něco jiného, než když jsme uprostřed ve třech. Zase když je Jeřáb vzadu, tak rozehrává tam odsud a my můžeme být vysunutí výše. V tom je to lepší.

 

Jediný gól padl nakonec po akci Nianga. Nebál jste se, že bude zakončovat sám?
No.(úsměv). Někdy může míč nahrát a zbytečně vystřelí nebo udělá kličku navíc. Teď to naštěstí dal alespoň jednou pod sebe a proměnil jsem to. Ale pak tam byly dle mého ještě dvě tři situace, které mohl vyřešit lépe.

 


(Autor: iDnes.cz | Datum: 26.04.2016 | Zdroj fotky: Jan Jedlička )Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš

Strabag

Desátý ročník kempu FK Pardubice jen s jedním termínem

Desátý ročník kempu FK Pardubice jen s jedním termínem více

Série nepřerušena, A-tým veze body z Dukly!

Série nepřerušena, A-tým veze body z Dukly! více

Kdo nevystřelí, nemůže dát gól, říká Hlavatý

Kdo nevystřelí, nemůže dát gól, říká Hlavatý více

Věřím, že se zhotovitel rekonstrukce najde, říká klubový šéf

Věřím, že se zhotovitel rekonstrukce najde, říká klubový šéf více