Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

Muži | 09.05.2016

9. května 1968 přišla v Pardubicích na fotbal rekordní návštěva

Byl čtvrtek 9. května 1968 a ve druhé nejvyšší soutěži hostil VCHZ Pardubice tradičního rivala, celek Spartaku Hradec Králové. Domácím šlo o hodně a to nalákalo na tribuny rekordní počet diváků. Nikdy předtím, ani potom, jich v Pardubicích fotbalovému utkání nepřihlíželo.


VCHZ Pardubice, klub založený v roce 1925 v Semtíně, bojoval v sezóně 1967/1968 o postup do nejvyšší soutěže a v jarní části sezóny hostil v domácím prostředí hradeckého rivala. Protože se tušilo, že o zápas bude velký zájem, rozhodlo vedení klubu nesehrát ho na tradičním místě, na Gottwaldově (Letním) stadionu. Jako místo utkání byl zvolen stadion Rudé hvězdy Pardubice na Dukle, který měl větší kapacitu.

 

A tah to byl prozíravý, na utkání, které mělo výkop v 16:30 hod., dorazilo 18.000 diváků! A to je dodnes největší návštěva na fotbalovém utkání v Pardubicích. Tribuny byly doslova našlapané, což můžete vidět na snímcích, které jsou z tohoto konkrétního duelu. Fanoušci domácích odcházeli domů spokojeni, protože "Semtín" vyhrál 2:0 a udržel si naději na postup do 1. ligy. Tu nakonec proměnil a po skončení sezóny se posunul mezi elitu.

 

Stále mezi námi žije dost pamětníků tohoto utkání, jehož výročí si v těchto dnech připomínáme…

 

VCHZ

 

VCHZ

 

bulletin

 Časopis Naše kopaná, který plnil roli zápasového bulletinu, tento je ke zmíněnému utkání

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 09.05.2016 | Zdroj fotky: redakce )Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš

Aigos - reklama

Jiří Krejčí mezi nejlepšími trenéry Pardubického kraje

Jiří Krejčí mezi nejlepšími trenéry Pardubického kraje více

Magazín Libero zmínila Česká televize

Magazín Libero zmínila Česká televize více

Jiří Letáček se chystá na akci repre U21!

Jiří Letáček se chystá na akci repre U21! více

Juniorky dovezly ze Slavie cenné body!

Juniorky dovezly ze Slavie cenné body! více