Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

Příprava | 27.06.2016

Jiří Pospíšil: Nechytili jsme úvod zápasu

Pardubický tým má za sebou první přípravné utkání. V sobotu podlehli pražské Dukle 0:3 a hráči mohou litovat několika neproměněných šancí. Jiří Pospíšil, stálice pardubického trenérského týmu, pro náš web sobotní utkání, hrané ve vyčerpávajícím vedru, krátce zhodnotil.


 

pic"Jednoznačně jsme nechytili úvod zápasu a Dukla nás potrestala. Byla to taková lekce z produktivity, oni svoje šance proměnili. My jsme měli tři tutovky, kdy jsme to překopli z malého vápna, Kayamba šel sám na bránu a šanci měl i Petráň. V koncovce jsme zaostali. Bylo vidět, že je to začátek přípravy a určitě se přesvědčili noví, mladí hráči, že dospělý fotbal je daleko rychlejší, důraznější a že není na nic čas," zhodnotil utkání asistent pardubického trenéra Jiří Pospíšil. "Byla to pro ně velká škola."

 

V utkání se na trávníku objevila celá řada hráčů, kteří na jaře opustili dorosteneckou kategorii a pro ně je začátek přípravy obzvlášť náročný. "Vysvětlovat jim to můžeme, ale je na nich, jak rychle se budou na dospělý fotbal adaptovat. Je to pro ně těžké, je to obrovský skok a dnes si kluci ověřili, že ten rozdíl je obrovský. Mile nás ale překvapil Martin Jedlička, který ve druhém poločasu předvedl kvalitní výkon," chválil Pospíšil mladého stopera.

 

Pardubičtí trenéři se nebáli postavit do sestavy proti ligovému celku celou řadu mladých hráčů. "Chtěli jsme jim dát šanci, aby se s tím každý popral. Sledovali jsme kluky v celotýdenním tréninkovém cyklu a každý svou šanci dostal."  


(Autor: Radek Klier | Datum: 27.06.2016 | Zdroj fotky: Radek Klier )Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Auto Hybeš - Škoda

ČPP Servis

Chystáte se na zápas na Baníku? Máme pár informací!

Chystáte se na zápas na Baníku? Máme pár informací! více

Brankáři pardubických klubů v nejvyšší soutěži

Brankáři pardubických klubů v nejvyšší soutěži více

Ženské družstvo v Polsku dvakrát prohrálo

Ženské družstvo v Polsku dvakrát prohrálo více

FK Pardubice naplno vstupuje do světa esportu

FK Pardubice naplno vstupuje do světa esportu více