Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

Žáci | 29.09.2016

V pátek se oficiálně otevře RFA Pardubického kraje

V pátek 30. září 2016 proběhne v budově ZŠ v Ohrazenicích slavnostní otevření Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje, jejíž činnost se již rozeběhla od začátku školního roku. Slavnostního aktu se zúčastní primátor Města Pardubic, hejtman našeho kraje, ale také čestní hosté z Fotbalové asociace ČR.


Od začátku nového školního roku funguje v různých krajích České republiky osm Regionálních fotbalových akademií (RFA). V období od 2. do 30. září představilo své zázemí 6 nových center pro talentovanou mládež. Poslední z plánovaných osmi akademií oficiálně zahájila své fungování v Pardubicích.

 

Po pilotních projektech v Plzni a Jihlavě se podařilo během krátké doby připravit realizaci center pro talentované fotbalisty v dalších 6 krajích a celkově se tak počet fungujících akademií přiblížil původnímu plánu. „Jsem moc rád, že tato myšlenka nachází podporu napříč sportovním i politickým spektrem. Musíme si uvědomit, že je nejvyšší čas vrátit se k důkladné práci s mládeží tak, abychom dokázali být konkurenceschopní. Víme, že se to netýká jen fotbalu, ale jsme největší sport v zemi a rádi budeme hybatelem změn k lepšímu. Rád bych proto poděkoval těm, kteří se zasadili o vznik tohoto projektu v čele s Pavlem Vrbou a také těm, kteří jejich práci dovedli až sem. Zároveň chci vyjádřit poděkování zástupcům krajů a měst, kteří myšlenku přijali a zasadili se o její rychlou realizaci. Pevně věřím, že tento krok v budoucnu oceníme,“ uvedl Miroslav Pelta, předseda FAČR.

 

Pardubický kraj může díky své poloze koncentrovat talenty z poměrně velkého území. Udržet chce ale především ty, kteří z regionu pocházejí. „Péče o mládež je jednou z priorit Pardubického kraje. Chceme, aby mladí fotbalisté měli veškerou nejen fotbalovou, ale i vzdělávací podporu a aby mladí talenti z našeho kraje neodcházeli do jiných regionů. Pro nás se jedná o završení několikaleté spolupráce mezi krajem a fotbalovou asociací, kterou jsme začali rozvíjet nejprve pomocí projektu Bezpečné branky, na který v letošním roce navazují další a další projekty,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

V Pardubicích se sportu obecně daří a kromě hokeje o sobě dává stále více vědět právě fotbal. Nově vzniklá akademie by toho měla být důkazem. „Těší mě, že se Fotbalová asociace ČR rozhodla realizovat fotbalovou akademii právě v Pardubicích, potvrzuje se tak rčení, že jsme městem sportu. Akademie nejenže pomůže výchově nových kvalitních hráčů pro český fotbal, ale věřím, že také přispěje ke zkvalitnění domácího hráčského kádru. Příslib asociace, že bude aktivně podporovat investice pro rozvoj fotbalu v Pardubicích, je pomyslnou třešničkou na dortu tohoto projektu,“ dodal pardubický primátor Martin Charvát.  

 

V pardubické RFA se od začátku září věnuje kolektiv trenérů a vychovatelů 47 hráčům ve dvou kategoriích U14 a U15. Více o akademiích si můžete přečíst na www.fotbal.cz

 


(Autor: FK Pardubice, FAČR | Datum: 29.09.2016 | Zdroj fotky: redakce )Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford

Aigos - reklama

Pronájem hřiště s umělou trávou v únoru 2020

Pronájem hřiště s umělou trávou v únoru 2020 více

Podcast č. 8 o startu sezóny našeho týmu U19

Podcast č. 8 o startu sezóny našeho týmu U19 více

Podcast č. 7, o pardubické fotbalové mládeži!

Podcast č. 7, o pardubické fotbalové mládeži! více

Prodej Lotto na Vinici.

Prodej Lotto na Vinici. více