U-15 B | 09.10.2016

S Mýtem rozhodla lepší koncovka!

Dramatické utkání sehrála rezerva starších žáků v utkání dalšího kola krajského přeboru.

FK Pardubice U-15 B - SK Vysoké Mýto 3:0 (0:0)

Branky: Poláček 2x, Svatoň
Sestava: Bureš - Zdražil, Pithart, Khol, Votruba - Svatoň, Sušil, Březina, Vašíček - Poláček, Pavlíček P. Střídali: Pavlíček T., Kala, Holeček.

Hodnocení utkání: Tohle utkání se nám hodnotí velice dobře. Přijel soupeř, který nás prověřil nejen po fotbalové, ale i po mentální stránce. Mýto dorazilo s odhodláním neprodat svou kůži zadarmo, snažilo se nás potrápit i porazit. Ale hlavně přijelo hrát fotbal - a to se cení.

V 1. poločasu byla hra vyrovnaná. My se snažili o kombinační fotbal po zemi a soupeř se nám snažil vyrovnat. Pro oko diváka to bylo jen dobře. Poločas mohl být klidně i 2:2! Ale ani na jedné, tak na druhé straně hráči stoprocentní šance neproměnili. Překonával se hlavně Bureš v dobrých zákrocích, kdy tým hodně podržel, ani brankář hostí nezůstával pozadu.

Do 2. poločasu vstoupil soupeř s velkou aktivitou, tomu jsme napomohli nepřesností v nahrávkách do kombinace a hlavně jsme hráli bez útoku. Nebyl, kdo by podržel míč. Přežili jsme i střelu, která zazvonila na tyč v těchto chvílích nás podržel brankář Holeček. A to jakoby zavelelo k větší aktivitě. Jak se říká "nedáš-dostaneš". V 53. minutě z ojedinělé akci dal Poláček po přihrávce Pavlíčka na 1:0. To ještě soupeře nezlomilo, spíše ho to nakoplo k ještě větší aktivitě, ale v 60. minutě po krásné akci, kdy na jejím konci byl po nahrávce Kaly opět přesný Poláček - 2:0. Druhá branka soupeře totálně otupila. Míč jsme drželi na našich kopačkách a zápas si užívali až do konce. V 70. minutě jsme zaslouženou výhru korunovaly na 3:0, kdy Kala vybídl Svatoně.

Trenér k zápasu: "Výhru jsme si zasloužili. I když by tomuto zápasu slušela remíza, zápas rozhodla lepší produktivita v zakončení, kterou jsme měli lepší. Tento zápas nerozhodl výkon jednotlivce, ale týmový výkon. Děkujeme hráčům za předvedené výkony a pěkný fotbalový zážitek."

(Autor: FK Pardubice | Datum: 09.10.2016 | Zdroj fotky: redakce )