Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

U-19 | 01.11.2016

Na další zápasy se musíme perfektně připravit, říká Aleš Majer

Po sérii porážek v sobotu odpoledne potěšil (nejen) trenéry pardubický tým U-19. V Ohrazenicích porazil pražskou Slavii 3:0 a vylepšil svou situaci v tabulce dorostenecké ligy. O krátký rozhovor jsme proto požádali trenéra tohoto týmu Aleše Majera!


Sobotní výhra nad Slavií potěšila, souhlasíte s tím, že přišla v pravý čas?

Děkujeme za gratulaci! Samozřejmě, období bez výhry už pro nás bylo dlouhé. Věřili jsme, že už výhra musí přijít, ale věděli jsme, že nás čeká hrozně těžké utkání. Slavia je sama o sobě pojem a navíc nastoupila s výjimkou třech hráčů s ročníkem 1998. My jsme naopak nastoupili k zápasu pouze se třemi hráči tohoto ročníku.

 

Slavia je tým z čela tabulky, co podle vás rozhodlo o důležitém vítězství 3:0?

Rozhodla naše bojovnost, takový týmový poctivý výkon. A také vysoká produktivita, se kterou jsme se naopak v předchozích zápasech potýkali.

 

Jistě potěšily tři vstřelené branky, protože produktivita v této sezóně není optimální…

Jsme za tři branky moc rádi, je nutné podotknout, že všechny padly z brejkových situací. V minulých zápasech jsme tak produktivní nebyli, nedařilo se nám dobře zakončovat náš postupný útok.

 

Do utkání jste opět nasadil Tomáše Solila z U-17, který se odvděčil vedoucí brankou. Vystřílel si setrvání v základní sestavě?

Tomáš už odehrál solidní utkání na Baníku. Nám se zranili dva stopeři, Dan Šafařík se musel přesunout do zadních řad, takže Tomáš byl pro nás jasná volba. Zápas se mu vydařil, ale v týmu by zůstal i tak. Podával dlouhodobě kvalitní výkony za U17 a my máme na jeho postu nyní trochu nouzi. Jestli bude i příště v základní sestavě, to záleží na něm.

 

Teď vás čekají dvě utkání s relativně slabšími soupeři. Dáváte si nějaký bodový cíl pro tato utkání? Vysvětlujete hráčům, že teď jde o dva důležité zápasy?

No, já tyhle zápasy nemám moc rád a asi nejsem sám. Jde o zápasy, v nichž nemáte co získat, můžete pouze ztratit. To říká tabulka. Ale dorostenecká liga je strašně vyrovnaná a slabí soupeři tam nejsou. Chceme dvakrát vyhrát, ale musíme se dokonale připravit a podat perfektní výkony.


(Autor: Radek Klier | Datum: 01.11.2016 | Zdroj fotky: Radek Klier )Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice

Aigos - reklama

Video: Trenér Kováč na tiskové konferenci

Video: Trenér Kováč na tiskové konferenci více

Brno vyloupilo Ďolíček, Řezníček nám dal tři góly

Brno vyloupilo Ďolíček, Řezníček nám dal tři góly více

Klub pořádá výjezd na derby, fanoušci mají cestu zdarma

Klub pořádá výjezd na derby, fanoušci mají cestu zdarma více

Ženy po vítězství nad FC Praha zpět v čele 2. ligy

Ženy po vítězství nad FC Praha zpět v čele 2. ligy více