Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

U-17 | 19.12.2016

V přípravě nás čekají kvalitní utkání, říká trenér Němeček

Trenéra s velkým fotbalovými zkušenostmi má dorostenecký tým U-17, který vede Pavel Němeček, ještě před pár lety hráč pardubického A-týmu. Jeho svěřenci jsou v dorostenecké lize své kategorie ve středu tabulky a vedení týmu doufá, že po kvalitní přípravě půjde tým díky svým výkonům nahoru.


Jak jste spokojený s výkony v podzimní části sezóny? Je pro vás umístění v tabulce uspokojující?

S výkonem našeho týmu v podzimní části můžeme být spokojeni. Po herní stránce jsme, kromě 1. poločasu v Plzni, určitě ve většině utkání obstáli a to je potěšující. Umístění v tabulce pro nás není primární. Dvě třetiny soutěže jsme se pohybovali v popředí, ale zbytek zápasů jsme výsledkově nezvládli. Spíše než řešit výsledek, je ale potřeba se zamyslet nad důvody, které vedly k našim nezdarům.

 

Dokážete vyjmenovat hráče, kteří na podzim táhli tým, případně udělali největší výkonnostní pokrok?

Vybírat jednotlivce z tohoto týmu je ošidné. Máme vyrovnaný tým a každý z hráčů má jiný potenciál. Pracujeme s mladými hráči a někdy to s jejich výkony je jako na houpačce. Ale určitě musím zmínit Tomáše Solila, který byl pro náš tým důležitým hráčem a díky svým výkonům se ke konci sezóny posunul do U19, kde, dle informací trenéra, pokračuje ve svých kvalitních výkonech.

 

Kdy zahajujete zimní přípravu, na co se v ní zaměříte a která její část pro vás bude nejdůležitější?

Zimní přípravu zahajujeme začátkem ledna. Samozřejmě bude složena jak z kondiční přípravy, tak i z herní. Chceme především zapracovat na zlepšení taktického myšlení u hráčů. Pokusit se odstranit takové to "dětské" myšlení a začít situace řešit efektivně a co nejrychleji. Nejde jen o rychlost běžeckou, ale i rychlost přihrávky, rychlost převzetí míče atd. Máme na to dostatek kvalitních zápasů, především díky Memoriálu Vl. Marečka.

 

Budete v přípravě a v jarní části pracovat se stejným kádrem jako na podzim, nebo dojde k nějakým změnám v kádru?

O jedné změně jsem zde již mluvil a to je Solil, který zůstává v U19. A přípravu s touto kategorií začne i Suchochleb. S námi pak začne Kubart z kategorie U16 - a to je zatím všechno.

 

S jakým cílem půjdete do jarní části sezóny, dali jste si za cíl nějaké konkrétní umístění, které chcete s týmem dosáhnout? 

Náš hlavní cíl je připravit hráče na to, aby obstáli v kategorii U19 a měli možnost se po ukončení mládežnické kariéry dostat do nějakého ligového týmu. A s tím samozřejmě souvisí to, že budou maximálně na sobě pracovat, že své kvality přenesou do utkání, že se budou chtít neustále zlepšovat. A ruku v ruce pak přichází i kvalitní hra a výsledky.

 

 

Více k týmu FK Pardubice U-17

- konečná tabulka po polovině soutěže

- individuální statistiky týmu po polovině soutěže

- program přípravných utkání

- soupiska týmu U-17

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 19.12.2016 | Zdroj fotky: Radek Klier )Meritbau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan

Farmet

Nad Hradcem jsme vedli, ale domácí zápas otočili

Nad Hradcem jsme vedli, ale domácí zápas otočili více

Výsledky našich týmů v minulém týdnu

Výsledky našich týmů v minulém týdnu více

Musíme hodit prohru za hlavu, čeká nás další zápas, říká Pavel Černý

Musíme hodit prohru za hlavu, čeká nás další zápas, říká Pavel Černý více

Na úvod sezony těsná prohra béčka v Čáslavi

Na úvod sezony těsná prohra béčka v Čáslavi více