Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Olympia
Profile picture

U-17 | 19.12.2016

V přípravě nás čekají kvalitní utkání, říká trenér Němeček

Trenéra s velkým fotbalovými zkušenostmi má dorostenecký tým U-17, který vede Pavel Němeček, ještě před pár lety hráč pardubického A-týmu. Jeho svěřenci jsou v dorostenecké lize své kategorie ve středu tabulky a vedení týmu doufá, že po kvalitní přípravě půjde tým díky svým výkonům nahoru.


Jak jste spokojený s výkony v podzimní části sezóny? Je pro vás umístění v tabulce uspokojující?

S výkonem našeho týmu v podzimní části můžeme být spokojeni. Po herní stránce jsme, kromě 1. poločasu v Plzni, určitě ve většině utkání obstáli a to je potěšující. Umístění v tabulce pro nás není primární. Dvě třetiny soutěže jsme se pohybovali v popředí, ale zbytek zápasů jsme výsledkově nezvládli. Spíše než řešit výsledek, je ale potřeba se zamyslet nad důvody, které vedly k našim nezdarům.

 

Dokážete vyjmenovat hráče, kteří na podzim táhli tým, případně udělali největší výkonnostní pokrok?

Vybírat jednotlivce z tohoto týmu je ošidné. Máme vyrovnaný tým a každý z hráčů má jiný potenciál. Pracujeme s mladými hráči a někdy to s jejich výkony je jako na houpačce. Ale určitě musím zmínit Tomáše Solila, který byl pro náš tým důležitým hráčem a díky svým výkonům se ke konci sezóny posunul do U19, kde, dle informací trenéra, pokračuje ve svých kvalitních výkonech.

 

Kdy zahajujete zimní přípravu, na co se v ní zaměříte a která její část pro vás bude nejdůležitější?

Zimní přípravu zahajujeme začátkem ledna. Samozřejmě bude složena jak z kondiční přípravy, tak i z herní. Chceme především zapracovat na zlepšení taktického myšlení u hráčů. Pokusit se odstranit takové to "dětské" myšlení a začít situace řešit efektivně a co nejrychleji. Nejde jen o rychlost běžeckou, ale i rychlost přihrávky, rychlost převzetí míče atd. Máme na to dostatek kvalitních zápasů, především díky Memoriálu Vl. Marečka.

 

Budete v přípravě a v jarní části pracovat se stejným kádrem jako na podzim, nebo dojde k nějakým změnám v kádru?

O jedné změně jsem zde již mluvil a to je Solil, který zůstává v U19. A přípravu s touto kategorií začne i Suchochleb. S námi pak začne Kubart z kategorie U16 - a to je zatím všechno.

 

S jakým cílem půjdete do jarní části sezóny, dali jste si za cíl nějaké konkrétní umístění, které chcete s týmem dosáhnout? 

Náš hlavní cíl je připravit hráče na to, aby obstáli v kategorii U19 a měli možnost se po ukončení mládežnické kariéry dostat do nějakého ligového týmu. A s tím samozřejmě souvisí to, že budou maximálně na sobě pracovat, že své kvality přenesou do utkání, že se budou chtít neustále zlepšovat. A ruku v ruce pak přichází i kvalitní hra a výsledky.

 

 

Více k týmu FK Pardubice U-17

- konečná tabulka po polovině soutěže

- individuální statistiky týmu po polovině soutěže

- program přípravných utkání

- soupiska týmu U-17

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 19.12.2016 | Zdroj fotky: Radek Klier )Meritbau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan

Farmet

Dětský den s FK Pardubice se blíží!

Dětský den s FK Pardubice se blíží! více

Neúspěšné varnsdorfské odpoledne

Neúspěšné varnsdorfské odpoledne více

Martin Šejvl: Rozhodly úvody obou poločasů

Martin Šejvl: Rozhodly úvody obou poločasů více

Výsledky našich týmů v minulém týdnu

Výsledky našich týmů v minulém týdnu více