Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

U-13 B | 27.12.2016

Trenér U-14 Jan Kolčava: Chceme zlepšit koncovku

Ve středu tabulky žákovské ligy U-14 se umístil po podzimu celek U-14, který vede jako hlavní trenér Jan Kolčava. I on nám prozradil, na co se se svými svěřenci po zahájení přípravy na začátku ledna zaměří.


Jak jste spokojený s výkony v podzimní části sezóny a je pro vás umístění v tabulce uspokojující?
Podzimní část soutěže včetně letních přípravných utkání se nesla ve zvykání si na velké hřiště, naše zápasy byly jako na houpačce, dokázali jsme předvést kvalitní výkony, ale také ty méně povedené. Je potěšující, že zvládáme sehrát vyrovnaná utkání s týmy jako AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, škoda, že tyto dobré výkony nejsme schopni zopakovat a dominovat s týmy z konce tabulky. Z tohoto podhledu je sedmá příčka spravedlivá, i když je v našich silách pohybovat se kolem čtvrtého místa.


Dokážete vyjmenovat hráče, kteří na podzim táhli tým, případně udělali největší výkonnostní pokrok?

Jsou hráči, kteří díky svým výkonům a tréninkovému zaujetí mají větší vytíženost než jiní hráči, někteří se potýkali se zraněními. Jsme jeden tým a na tom si zakládáme, jeden vítězí, všichni vítězíme, proto vyzvedávat jednotlivce není na místě.


Kdy zahajujete zimní přípravu, na co se v ní zaměříte a která její část pro vás bude nejdůležitější (soustředění, nějaký konkrétní zápas, atd.)?
K prvnímu tréninku se sejdeme v pátek 6. ledna a budeme pokračovat v cestě zaměřené na rozvoj hráče po všech směrech. Přípravným utkáním dáváme stejnou vážnost jako mistrovským, jsou zkouškami, zda-li jsme schopni věci z tréninkového procesu přenést i do zápasu. Máme připraveno 9 kvalitních zápasů, na které se těšíme a které nás určitě prověří.


Budete v přípravě a v jarní části pracovat se stejným kádrem jako na podzim, nebo dojde k nějakým změnám v kádru?
Kádr máme dostatečně široký a zůstává stejný jako na podzim. Věřím, že hráči budou nadále přistupovat zodpovědně k tréninkovému procesu a budou se rvát o možnost být v nominacích na zápasy.


S jakým cílem půjdete do jarní části sezóny, dali jste si za cíl nějaké konkrétní umístění, které chcete s týmem dosáhnout?
Cílem je zmiňovaný další rozvoj hráčů, směrem do utkání bychom stále chtěli být dominantní při hře s míčem, největší pokrok chceme zaznamenat v situacích před soupeřovou brankou, být více odvážní, věřit si, chtít se prosadit a zúročit tak kvalitní práci týmu vstřelenými góly. Na podzim jsme gólových situací měli mnoho, bohužel jsme jejich proměňování často nezvládli. To chceme změnit.

 

 

Více k týmu FK Pardubice U-14

- konečná tabulka po polovině soutěže

- individuální statistiky týmu po polovině soutěže

- program přípravných utkání

- soupiska týmu U-14

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 27.12.2016 | Zdroj fotky: Radek Klier )AUTO IN Nissan Auto Hybeš Město pardubice Meritbau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha

Certus

Dětský den s FK Pardubice se blíží!

Dětský den s FK Pardubice se blíží! více

Neúspěšné varnsdorfské odpoledne

Neúspěšné varnsdorfské odpoledne více

Martin Šejvl: Rozhodly úvody obou poločasů

Martin Šejvl: Rozhodly úvody obou poločasů více

Výsledky našich týmů v minulém týdnu

Výsledky našich týmů v minulém týdnu více