Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

A-tým | 03.03.2017

Zemřel Josef Kořínek, hráč Dukly i VCHZ Pardubice

Ve středu 1. března 2017 nás opustil pan Josef Kořínek, bývalý fotbalista a funkcionář, který během své aktivní kariéry hrál nejvyšší soutěž ve třech klubech, mj. také za Duklu Pardubice a VCHZ Pardubice. Pominout nelze ani jeho roli předsedy Krajského fotbalového svazu.


Josef Kořínek (nar. 24.12.1937) se narodil v Golčově Jeníkově v rodině fotbalistů (otec hrál za Kutnou Horu, bratr za Gottwaldov), sám se začal sbližovat se zelenýtrávníkem v devíti letech. Po příchodu do Prahy hrál za dorost Bohemians, kterým v 21 letech pomohl s postupem do 1. ligy. Zahrál si i za Motorlet, ale to už si ho všimla pražská Sparta, do jejíhož rudého dresu zamířil.

 

V roce 1959 nastoupil vojenskou službu v ligové Dukle Pardubice, po jejím skončení v roce 1961 se vrátil do Sparty, odehrál zde pár ligových utkání po boku Kvašňáka, Maška, Vojty, ale poměrně rychle se na východ Čech vrátil. Oženil se zde a usadil natrvalo. V týmu VCHZ Pardubice vybojoval v roce 1968 postup do první ligy, po sezóně sice klub z ligy sestoupil, ale v roce 1969 se dokázal probojovat do finále poháru. Josef Kořínek patřil ke stálicím sestavy a za VCHZ nastupoval ještě na začátku sedmdesátých let.

 

Ani po skončení hráčské kariéry však fotbalové prostředí neopustil, zastával různé funkcionářské posty, navíc v civilním životě získal akademické tituly. Byl předsedou Výboru fotbalového svazu Českého ústředního výboru ČSTV, předsedou Komise delegátů Řídící komise fotbalu v Čechách a také předsedou Pardubického krajského fotbalového svazu, a to až do roku 2009. Za svoji práci ve prospěch fotbalu byl oceněn nejvyšším fotbalovým vyznamenáním, Cenou dr. Václava Jíry 2011.

 

Děkujeme mu za vše, co pro pardubický fotbal vykonal. Památka tohoto bývalého fotbalisty a funkcionáře bude před prvním utkáním jarní části sezóny uctěna minutou ticha. 

 

Tým VCHZ Pardubice na zájezdu v Alžíru v roce 1969, Josef Kořínek nahoře zcela vlevo

pce

 


(Autor: Radek Klier | Datum: 03.03.2017 | Zdroj fotky: redakce )Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Strabag Město pardubice

Farmet

Sezónní statistiky B-týmu ve Fortuna divizi C

Sezónní statistiky B-týmu ve Fortuna divizi C více

Se sezónou jsem spokojený, říká trenér U19 Pavel Němeček

Se sezónou jsem spokojený, říká trenér U19 Pavel Němeček více

Statistiky ženského A-týmu ve 2. lize

Statistiky ženského A-týmu ve 2. lize více

Kdo byl nejlepší přeloučský fotbalista? Kopal na Vinici!

Kdo byl nejlepší přeloučský fotbalista? Kopal na Vinici! více