Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

A-tým | 09.03.2017

Martin Šejvl: Dostali jsme laciné góly

Obránce Martin Šejvl patřil mezi přímé účastníky nepovedené jarní premiéry fotbalistů Pardubic proti Olomouci. Z pozice stopera byl blízko tomu, když Hanáci hned třikrát překonali domácí obranu.


Vytíženějšího muže v pardubické sestavě byste hledali marně. A platí to jak o přípravě, tak i v mistrovských zápasech. Poté, co Martina Šejvla před sezonou výrazně omezila mononukleóza, se tento zadák v minulých měsících naopak nestáhl ze hřiště. Prožil tak výsledkově i herně zdařilé prověrky, na které ovšem Pardubice v prvním ostrém testu jara nenavázaly a Olomouci podlehly doma 0:3.

 

„Výsledek je to krutý, ale zdá se býti spravedlivý. Neproměnili jsme naše dvě tři velké příležitosti, což se naopak Olomouci povedlo. Je to o úspěšnosti v zakončení, kde se nám už asi třetí zápas v řadě zase nedařilo,“ mrzelo pětadvacetiletého obránce.

 

Zatímco v sedmi podzimních kláních, které stihl odehrát, se vedle něho točili ve stoperské dvojici Zavadil či Jeřábek, na Hanáky mu trenéři dali po bok nového parťáka Jiřího Pirocha. Byť vedení klubu přivedlo přes zimu hned tři výztuhy zadních řad, byl Piroch jediný, kterému umožnil zdravotní stav naplno zasáhnout do hry od úvodního hvizdu. A Šejvl si na vzájemnou spolupráci nestěžoval.

 

„Celkem to fungovalo, nebyla tam velká okna či za námi nějaké nepokryté prostory. Zvládli jsme to myslím dobře, takže o to více mrzí ty góly ze standardek,“ podotkl. Dva ze tří úderů Sigmy si byly notně podobné, ovšem vina za Plškovy trefy z bezprostřední blízkosti ležela na jiném strážci, který nejlepšího snajpra druhé ligy nepokryl.

 

„Dvakrát to tam propadlo. Někdo musí balon trefit buď na přední tyči, nebo uprostřed. Selhala tam také osobní obrana, jelikož hráč tam nesmí být takto trestuhodně volný. Ať je to jakkoliv, musíme situace dohrávat. Tohle se nám nesmí stávat, protože jsme dostali dle mého dva úplně laciné góly. Pak už se to vezlo a zápas byl zlomený. Úplně jsme si tím první poločas zkazili,“ štvalo Šejvla.

 

Ten musel jít párkrát do souboje i s o 22 centimetrů vyšším a 23 kilogramů mohutnějším forvardem Sigmy Tomášem Chorým. Setkat se s takovou „věží“ proto není nic záviděníhodného. „Bylo to nepříjemné, jako pokaždé, když je proti podobně vysoký hráč. Ale na mě až tolik nevycházel. Spíše si ho hlídal Jirka. Já jsem to jen zkoušel zajišťovat. A myslím, že přes střed jsme tam nějaké velké problémy neměli,“ hodnotil Šejvl.

 

Seznam brankových možností Olomouce svoji početností zrovna nepřekypoval, nicméně efektivita v zakončení byla přesto na straně vedoucího týmu soutěže. Pardubice se dopředu ani moc nehrnuly. „Spíše jsme čekali, co předvedou. Chtěli jsme hrát po zemi, ale hodně nám to uskakovalo. A ani ve vápnech jsme vůbec nebyli důrazní,“ prohlásil bek, který může kromě stopera alternovat i na krajích zadní čtveřice.

 

Pohled na pořadí FNL nemůže dělat radost jemu, ani dalším spoluhráčům. Tabulkový soused z Třince totiž bodoval na Žižkově a Prostějov, kam ihned po zápase vyrazil na „výzvědy“ kouč Jiří Krejčí, udolal Sokolov. Právě tam zkusí Pardubice uspět v sobotu. Při postavení a ambicích Sigmy se tříbodová injekce čekat ani příliš nedala. „Nechtěli jsme prohrát. Musíme body získat v dalším kole. Proti Olomouci to bylo těžké, ale šlo s nimi v pohodě uhrát kvalitní výsledek, což jsme nezvládli,“ dodal Šejvl.


(Autor: Martin Švec, MF Dnes | Datum: 09.03.2017 | Zdroj fotky: Radek Klier )Auto Hybeš Město pardubice Meritbau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP

Certus

Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily více

Před 80 lety měla v Pardubicích premiéru 1. liga

Před 80 lety měla v Pardubicích premiéru 1. liga více

Nominace našich hráčů do reprezentačních týmů

Nominace našich hráčů do reprezentačních týmů více

Z Vítkovic vezeme cennou výhru!

Z Vítkovic vezeme cennou výhru! více