Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

A-tým | 23.03.2017

Prohlédni si: zápasové bulletiny z roku 1968

Tiskoviny k fotbalovým utkáním mají dlouhou historii a Pardubice nejsou výjimkou. Bulletiny vycházely i ve třicátých letech po postupu SK Pardubice do ligy a o 30 let později v tradici pokračoval ligový pardubický celek VCHZ.


Celek VCHZ vydával v šedesátých letech (i na začátku let sedmdesátých) obsahově velmi kvalitní klubový časopis Naše kopaná, který, jak se píše v jeho záhlaví, vycházel pod patronací závodního časopisu Východočeský chemik. Měl rozsah 4 stran a byl distribuovaný v ceně 50 haléřů jako to, co dnes nazýváme zápasový bulletin.

Odpovědným redaktorem (alespoň pokud hovoříme o roku 1968, kdy VCHZ postoupil do 1. ligy) byl Jan Herynek a vydávala ho Propagační komise oddílu kopané VCHZ Pardubice. Jen pro zajímavost, časopis byl tištěný na novinovém papíru (i sazba byla "novinového" stylu), tisklo se v Olomouci. 

Nejvíc ale odhalí praktická ukázka a tak nabízíme k prolistování dvě čísla časopisu z roku 1968 - a obě jsou velmi zajímavá. To první bylo vydané v květnu toho roku k derby proti Hradci Králové, které se hrálo na dnešním atletickém stadionu na Dukle a které sledovalo rekordních 18.000 diváků (článek zde). Druhé pak vyšlo při příležitosti prvního ligového utkání VCHZ po postupu do nejvyšší soutěže…

 

OBA ČASOPISY JE MOŽNÉ OTEVŘÍT V NOVÉM OKNĚ ZDE

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 23.03.2017 | Zdroj fotky: redakce )Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš

Top Centrum prodejna

Ženský A-tým vyhrál v Olomouci, první místo mu už nikdo nevezme

Ženský A-tým vyhrál v Olomouci, první místo mu už nikdo nevezme více

Cenná výhra rezervy ve Vysokém Mýtě

Cenná výhra rezervy ve Vysokém Mýtě více

Vladimír Pitter: Neumím si představit, že by rekonstrukce stadionu neproběhla

Vladimír Pitter: Neumím si představit, že by rekonstrukce stadionu neproběhla více

Jakub Pekárek: Doma už neprohrajeme!

Jakub Pekárek: Doma už neprohrajeme! více