Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

FNL | 06.04.2017

Antonín Křapka: Soustředíme se hlavně na sebe

V Opavě nastoupila pardubická obrana v notně pozměněném složení a fungovala velmi dobře. Na jejím kraji nastoupil Antonín Křapka, který byl výrazně podepsaný pod vyrovnávací brankou Joela Kayamby. Nyní se chystá na utkání proti Ústí, které na náš tým čeká již v sobotu!


banner

 

Za pár dnů dorazí na Vinici Ústí n/L. Hrálo tady i téměř přesně před rokem a tehdy jsi oblékal dres soupeře. Jak na své půlroční angažmá na severu Čech vzpomínáš?

Na Ústí vzpomínám jen v dobrém, měli jsme tam bezva partu, akorát nás trápila koncovka a udělali jsme málo bodů. Ale jinak jsem se tam cítil dobře.

 

Proměnilo se herně Ústí za poslední rok proti stavu, ve kterém jsi ho znal?

Některý hráči odešli, přišli jiní, vlastně je tam i nový trenér… Takže tým dostal asi i nový impuls a myslím si, že se hodně zvedli po herní stránce.

 

Co tedy máme herně od utkání a od soupeře v sobotu očekávat?

Utkání to bude jako každé v této soutěži, tedy velmi náročné. A hlavně to bude jen o nás, jak k tomu my přistoupíme. Co od Ústí co očekávat? No, myslím si, že budou vyčkávat se zabezpečenou obranou a snažit se hrát na brejky.

 

Pojďme ještě k našemu vystoupení v Opavě. Vyrovnávali jsme po akci, kdy ses vysunul dopředu a nahrával Joelovi. Máš často podobné útočné choutky?

Jeřáb vedl balón u lajny, a já ho podběhl a křikl si o míč. On mi ho posunul a na mě bylo už jen najít spoluhráče, což se povedlo a vyrovnali jsme. Určitě tyhle ofenzivní choutky mám, když je prostor, moc rád útočím.

 

V utkání ses do statistik zapsal ještě jednou, při penaltovém zákroku domácích. Copak jsi sdělil rozhodčímu, že tahal kartu?

No nevím, jak to tam bylo… Dobíhal jsem a protihráč zakončil, pan rozhodčí to ´dopískl´ a já se ho zeptal, co tam bylo za faul. Honzovi Jeřábkovi řekl, že obránce hráče stáhl a dal mi žlutou kartu… Divili jsme se tomu, protože v tom souboji jsem nebyl a myslím, že rozhodčí nevěděl ani kdo fauloval - a tak ji dal mě (smích). Ale já jsem šťastný, že jsme zápas otočili, získali 3 body a to, že jsem dostal kartu, mi pak bylo jedno.

 

Je na kabině znát, že ji výhra na půdě favorita psychicky nakopla? Ten obrat po přestávce byl famózní...

Každá výhra tým nakopne, tedy i nás ta sobotní! Obzvlášť, když se nám to povedlo na půdě soupeře, který hraje o postup. O to je to cennější.

 

V sobotu půjde o důležité utkání, dokáže ho tým zvládnout? Nejste nervózní z pohledu na spodek tabulky, kde se Vítkovicím začalo výsledkově dařit?

Určitě to bude důležité utkání, uděláme všechno pro to, abychom vyhráli a potvrdili 3 body z Opavy. Myslím si, že se musíme soustředit hlavně na sebe a pracovat na tom, abychom vyhrávali a sbírali body. Ale samozřejmě sledujeme jak týmy pod námi, tak i ty před námi!

 

Křapka Antonín


(Autor: Radek Klier | Datum: 06.04.2017 | Zdroj fotky: Radek Klier )AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Město pardubice Meritbau Pardubický kraj Palent Zenpro

Certus

Nešťastná prohra v Třinci: v poslední vteřině!

Nešťastná prohra v Třinci: v poslední vteřině! více

Místo, kde leží Ideon, je pro pardubický fotbal ikonické

Místo, kde leží Ideon, je pro pardubický fotbal ikonické více

V Třinci nás čeká těžký terén, varuje trenér Krejčí

V Třinci nás čeká těžký terén, varuje trenér Krejčí více

Pardubického mladíka Ladru motivovala sázka o pizzu se soupeři

Pardubického mladíka Ladru motivovala sázka o pizzu se soupeři více