Ústí

Divize | 13.05.2017

Penaltová výhra proti Dvoru Králové

Po třech prohrách v řadě potřebovala pardubická rezerva nutně získat body do velmi vyrovnané tabulky. Místo očekávaných tří se jí podařilo získat alespoň dva za penaltovou výhru v poměru 5:4 proti celku z města safari.

25. kolo

FK Pardubice B - TJ Dvůr Králové nad Labem  1:1 (1:0) na pen. 5:4

Již v 6. minutě po přihrávce Čiernika zakončoval z dobré pozice těsně mimo Pospíšil. Poté se bojovalo mezi vápny, až ve 32. minutě Fusek vysunul Pospíšila a ten rozvlnil síť za Vaníčkem - 1:0! Ve zbytku poločasu se nic již nestalo. Ve druhé půli měli domácí vyložené šance, na jejímž konci byl Gašpar, který mohl dvakrát zvýšit a uklidnit domácí celek. Bohužel pro pardubické se tak nestalo a v 84. minutě přišel trest, kdy se z ojedinělé akce podařilo vyrovnat O. Ujcovi - 1:1. Utkání tak dospělo do penalt, jejichž průběh byl následující: Podolník - 0:1, Kovář - 1:1, Mertlík - 1:2, Fusek - 2:2, O. Vaníček - 3:2, F. Pánek - 3:3, Škoda - nedal, Šmíd chytil, Prokopec - 4:3, O. Ujec - 4:4, Čiernik - 5:4 a konec.

Fakta - branky: 32. Pospíšil - 84. O. Ujec. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Průcha z Vodňan (Hrkal, Čechlovský). Delegát: Zeman z Rakovníka. Diváků: 60.

Sestavy - FK PCE B: Šmíd - Přibyl, D. Pánek, Řehák, V. Kakrda - Fusek, Prokopec, Čiernik, Jedlička (72. Málek) - Gašpar (85. F. Pánek), Pospíšil (46. Kovář).
DVŮR KRÁLOVÉ: J. Vaníček - Picha, Podolník, O. Ujec, Poděbradský (91. Mertlík) - Fejk (63. Novák), Hruška (63. Škoda), O. Vaníček, Tomeš - Dvořák (81. Vágner), Janouch (46. Vitebský).

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Po třech porážkách jsme nutně potřebovali bodovat. To se podařilo, když jsme získali dva body. Mysleli jsme sice na tři, ale to bychom museli zvýšit na 2:0. Šance jsme na to rozhodně měli, ale bohužel jsme je neproměnili a soupeř nás šest minut před koncem potrestal a z ojedinělé akce vyrovnal. Poprvé v sezoně jsme ale proměnili všech pět penalt, soupeř jednu nedal a tak jsme si připsali bonusový bod. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 13.05.2017 | Zdroj fotky: Milan Křiček )