Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

FNL | 19.05.2017

Nynější náhradník Pospíšil dostal příkaz „jezdit“

Ještě na podzim byl univerzál Tomáš Pospíšil stálým členem základní sestavy druholigových pardubických fotbalistů, většinou nastupoval na kraji obrany. Jenže na jaře odehrál od začátku jen první duel proti Olomouci, v němž Pardubice podlehly vysoko 0:3 - a pak už dlouhou dobu jenom paběrkoval.


Z dalších deseti kole se Tomáš Pospíšil objevil na trávníku ve třech zápasech jako náhradník, změnilo se to až v sobotu proti Třinci při výhře 2:0. Trenér Jiří Krejčí ho poslal na celou druhou půli do zálohy za Daniela Kováře.

 

„Měl jsem tam ´jezdit´. Snažit se něco vymyslet, hrát kraj, oživit to,“ líčil 26letý fotbalista. Zadání splnil, i když měl jeho výkon, především v koncovce, velké rezervy. V 50. minutě minul odkrytou třineckou branku a pak mu nesedly dvě rány ze zajímavých pozic na hranici velkého vápna.

 

„Měl jsem hodně balónů. Je dobré, když se některých věcí chytnete; já se ´chytil´ tím, že jsem nedal gól do prázdné branky… Potom jsem se cítil hrozně, ale pár míčů se mi podařilo udržet. S čím jsem tam šel, to jsem udělal. Té šance je samozřejmě škoda,“ zpytoval svědomí.

 

Po necelé čtvrthodině na hřišti navíc od rozhodčího Dubravského vyfasoval velmi přísnou žlutou kartu. „Ta byla suprová,“ komentoval to Pospíšil. „Ptal jsem se ho, proč mi ji dával. On mi odpověděl, že ty fauly sčítal a že už nám ji dát musel. Padlo to na mě,“ pokračoval hráč.

 

Kouč Krejčí jej nehledě na zmíněnou ´zazděnou´ tutovku chválil. „Viděli jsme, že nás v prvním poločasu na pravé straně přečíslují. Kovář je mladý fotbalista, ne úplně krajový. Chtěli jsme tam místo něj dát defenzivnějšího hráče, zkušenějšího, běhavého. Pro Tomáše, které měl v áčku dlouhý herní výpadek, nebylo jednoduché naskočit, ale zvládnul to dobře,“ mínil trenér Východočechů.  

 

Sám Pospíšil byl za příležitost znovu se předvést ve druhé nejvyšší soutěži vděčný. Žádnou hořkost nepociťuje. „Já už to zažil v Dukle, kdy jsem taky stabilně hrával a pak jsem ze sestavy vypadl. Je to dílem toho, že když jsem nastoupil, tak jsme prohrávali. Trenér zkusil něco jiného a od té doby se vyhrává. Takhle to musím brát. Klukům se daří, hrajou skvěle. Neprohráváme, nedostáváme góly. Není důvod něco měnit.“

 

Jako devatenáctiletý se s tím prý v pražské Dukle srovnával mnohem hůř, z vysedávání na lavičce byl otrávený. „Tehdy jsem si říkal, že mě to štve a že hrát chci. V Pardubicích jsme parta, to se o nás ví. Nemyslím si, že bychom si nějak moc záviděli, navíc chodím hrát za béčko. Kdybych tam střílel hattrick každý zápas, tak se asi divím, proč nehraju. Ale v divizi nám to taky extra nejde,“ poznamenal Pospíšil.  

 

Možná, že se z jeho pohledu přece jen rozjasní. Po zápase s Třincem vsítil v divizi úvodní gól v duelu s Dvorem Králové, který skončil remízou 1:1 v normální hrací době a následným triumfem Pardubice B 5:4 na penalty…

 


(Autor: Luděk Votava, MF Dnes | Datum: 19.05.2017 | Zdroj fotky: Radek Klier )Meritbau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan

Top Centrum prodejna

Známe složení účastníků FNL pro příští sezónu

Známe složení účastníků FNL pro příští sezónu více

Pavel Sokol přestupuje do FK Pardubice!

Pavel Sokol přestupuje do FK Pardubice! více

Kupte si permanentku na novou sezónu!

Kupte si permanentku na novou sezónu! více

Až bude stadion, chtěli bychom o postup hrát, říká Zavřel

Až bude stadion, chtěli bychom o postup hrát, říká Zavřel více