Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

FNL | 24.05.2017

Chceme jaro uzavřít vítězně, říká brankář Knobloch

Jednou z hlavních opor pardubického týmu je Milan Knobloch, třetí nejlepší brankář FNL v počtu vychytaných nul v této sezóně. Se svými spoluhráči absolvuje v neděli poslední zápas sezóny, kdy od 15:00 hod. hostíme na Vinici Varnsdorf!


banner

 

V neděli jsme nešťastně prohráli ve Vítkovicích. Jak jsi viděl tento zápas?

Byl to obrovský rozdíl proti duelu, který jsme na stejném stadionu hráli s Baníkem, bylo tam asi o 4.000 lidí méně (smích). Byli jsme proti Vítkovicím lepším týmem, domácí ze dvou nebo tří šancí dali jeden gól. Ale našich pět příležitostí vyznělo do prázdna, nevyšla nám koncovka. Prohra je nezasloužená, ale na druhou stranu my jsme si vybrali štěstí v jiných zápasech.

 

Ve Vítkovicích jste bohužel přerušili po 506 minutách sérii zápasů s čistým kontem…

Je to škoda, navíc výsledkem 0:1, kdy jeden gól rozhoduje. Celá naše šňůra byla výsledkem práce celé obrany a doufám, že nová série začne teď v neděli. Ale i tak je pět utkání v řadě bez inkasovaného gólu je parádní vizitka celého týmu.

 

Sezóna se blíží ke konci, jak bys zhodnotil její jarní část, která nezačala dobře, ale uzavíráme ji s lichotivou bilancí?

Jaro musíme hodnotit pozitivně. Měli jsme skvělou sérii, devětkrát v řadě jsme neprohráli… Může nás trochu mrzet domácí zápas proti Vlašimi, který měli být vítězný, ale dostali jsme gól v poslední minutě a vzpomínat rádi nebudeme ani na prohraný domácí duel se Znojmem, který měl být remízový. Na druhou stranu jsme přivezli bod z Baníku, kde jsme byli v závěru pod velkým tlakem, nebo tři body z Opavy. Takže druhou část sezóny musíme hodnotit výhradně pozitivně.

 

Poslední zápasy hrajeme se stabilním složením obrany, jak se ti za tímto jejím složením chytá?

Za takovou obranou se chytá skvěle. V posledních dvou domácích zápasech pustili soupeře snad jen do dvou tří větších šancí, jejich práce je výborná. Za takto pracující defenzivou nastupuje rád každý.

 

V neděli nás čeká Varnsdorf, se kterým jsme sezónu začínali a prohráli na jeho trávníku 0:3. Jak na ten zápas vzpomínáš?

Všichni si prohru 0:3 pamatujeme. Ale náš výkon tam nebyl tak špatný, první půli jsme prohráli 0:1 gólem ze standardní situace. Do druhého poločasu jsme chtěli hru zlepšit, otevřít, ale hned zkraje viděl Petr Zavadil červenou kartu a inkasovali jsme z penalty. O deseti a se stavem 0:2 už bylo těžké se zápasem něco dělat…

 

V neděli se rozloučíme se sezónou vítězně a zmíněnou porážku soupeři vrátíme?

V kabině ve výhru věříme, chceme nedělní zvládnout a zakončit úspěšné jaro vítězně. A pochopitelně s nulou na našem kontě!


(Autor: Radek Klier | Datum: 24.05.2017 | Zdroj fotky: Radek Klier )AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Město pardubice Meritbau Pardubický kraj Palent Zenpro

Farmet

Jiří Krejčí mezi nejlepšími trenéry Pardubického kraje

Jiří Krejčí mezi nejlepšími trenéry Pardubického kraje více

Magazín Libero zmínila Česká televize

Magazín Libero zmínila Česká televize více

Jiří Letáček se chystá na akci repre U21!

Jiří Letáček se chystá na akci repre U21! více

Juniorky dovezly ze Slavie cenné body!

Juniorky dovezly ze Slavie cenné body! více