Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

U-19 | 13.06.2017

Matouš Spěvák: Osmé místo bereme!

Kapitánskou pásku ve skončené sezóně dorostenecké ligy U-19 navlékal Matouš Spěvák, stoper týmu a dirigent obrany, která inkasovala méně branek, než vítězná Sparta. Položili jsme mu před jeho "přesunem" do seniorských týmů několik otázek!


Pardubický dorost má za sebou další sezónu, ve které skončil na 8. místě. Jsi spokojený s tímto umístěním?

Nakonec ano. Před sezonou jsme si sice stanovili vyšší cíle, ale nakonec s ohledem na průběh té sezóny toto umístění bereme.

 

Dlouho jste ale hráli o záchranu. Dá se nějaká fáze sezóny označit za kritickou?

Myslím si, že přímo kritická část tam nebyla. Samozřejmě jsme byli zklamaní, například po zápase s Budějovicemi, kdy jsme prohráli na penalty, přestože jsme byli jasně lepším týmem. Bohužel takových zápasů nás v lize potkalo více.

 

A naopak - kdy se sezóna zlomila a cítili jste se herně natolik dobře, že jsi věřil v záchranu?

Popravdě řečeno, opravdu jsme moc nepřemýšleli nad záchranou. Věděli jsme, že na to máme. Až na pár zápasů jsme všechny soupeře přehrávali, jenže jsme většinou "vyhořeli" na neproměněných šancích. Zlom přišel po zápase se Slováckem, kdy jsme vyhráli 4:0. Začali jsme si více věřit v koncovce a měli sérii 4 výher v řadě.

 

Jak bys hodonil svůj fotbalový růst za poslední sezónu? Máš odehráno přes 2.500 minut, to není zlé…

Jsem rád, že jsem mohl odehrát tolik minut. Můj dík patří pochopitelně všem trenérům. Celkově jsem se v sezóně cítil dobře. Byli tam nějaké výpadky, ale nakonec se to vše zvládlo, takže z mého pohledu hodnotím sezónu pozitivně.

 

V sezóně jsi navlékal kapitánskou pásku, jaký je to pocit?

Nějak moc jsem to neřešil. Zezačátku jsem možná cítil větší tlak sám na sebe, ale to časem opadlo.

 

Pardubická obrana byla na jaře poměrně stabilizovaná, to je pro stopery jistě výhoda…

Ano, až na pár zápasů se prakticky nezměnila. Určitě to byl jeden z důvodu, proč jsme měli nejméně obdržených gólů v lize. Fungující obrana, to není výhoda jen pro nás, hráče v defenzivě, ale profituje z toho celý tým.

 

O víkendu jsi nastoupil v divizi za B-tým, jak se ti hrálo po boku zkušených hráčů? Navíc tě čeká definitivní přechod mezi dospělé, jak se na tenhle zlom v kariéře těšíš?

Bylo to něco jiného, než dorostenecká liga. Utkání je tvrdší, nastupují proti vám tam zkušení hráči. Hrálo se mi dobře, hlavně ze začátku mi pomohl Tonda Křapka, s kterým jsem nastoupil ve stoperské dvojici. Těším se na výzvu při přechodu mezi dospělé. Mým hlavním cílem je probojovat se do A-týmu, případně i do základní sestavy.  

 


(Autor: Radek Klier | Datum: 13.06.2017 | Zdroj fotky: Radek Klier )Auto Hybeš Město pardubice Meritbau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP

Aigos - reklama

Nešťastná prohra v Třinci: v poslední vteřině!

Nešťastná prohra v Třinci: v poslední vteřině! více

Místo, kde leží Ideon, je pro pardubický fotbal ikonické

Místo, kde leží Ideon, je pro pardubický fotbal ikonické více

V Třinci nás čeká těžký terén, varuje trenér Krejčí

V Třinci nás čeká těžký terén, varuje trenér Krejčí více

Pardubického mladíka Ladru motivovala sázka o pizzu se soupeři

Pardubického mladíka Ladru motivovala sázka o pizzu se soupeři více