Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

U-16 | 25.06.2017

Trenér U-16 Vencl: Nejlépe nám vyšla střední část sezóny

Pardubický dorost U-16 má za sebou další sezónu, v níž skončil na 8. místě. Co nám k předchozím měsícům řekl trenér tohoto týmu Aleš Vencl si přečtěte v našem rozhovoru!


Po podzimu jste se umístili na 6. místě, skončili jste o dvě příčky níže, ale stále ve středu tabulky. Jste s umístěním ve skončené sezóně spokojený?

Musím říci, že v průběhu jara jsme pošilhávali i po pátém místě, bohužel nám nevyšel závěr. Podstatné je, že jsme se prezentovali kombinační hrou a s větší části jarní sezóny panuje spokojenost. Na druhou stranu víme, že v některých utkáních nebylo vše v pořádku a musíme stále pracovat na 100%, aby to bylo ještě lepší.

 

V polovině sezóny jste hovořil o tom, že nejste spokojený s koncovkou. Zlepšilo se toto z vašeho pohledu na jaře?

Na koncovce jsme pracovali celou sezónu. V některých zápasech jsme byli produktivní a bylo vidět, že hráčům stoupá sebevědomí a zlepšení v koncovce bylo vidět. Bohužel neduh neproměňování šancí se vrátil v posledních zápasech, kdy jsme nebyli schopni vstřelit branku ani z vyložených šancí. Tato skutečnost trošku kazí dojem z celé jarní části, která jinak byla velice dobrá.

 

Z dobrých výsledků vybočovaly dva. Prohra 0:7 na Spartě a porážka 0:5 v posledním kole v Teplicích. Co se v těchto zápasech stalo?

Co se týká těchto dvou zápasů, musíme je hodnotit každý samostatně. Sparta nás přehrála ve všech směrech, protože hráči prohrávali v hlavách už po cestě do Prahy. Tam musíme hodně zapracovat na psychice jednotlivců, aby se to už neopakovalo.

Co se týká Teplic, tam je to pro mě záhada. Došlo na špatný vstup do utkání, z nepovedeného centru jsme inkasovali. Po té dvacet minut jsme soupeře jasně přehrávali, měli šest vyložených šancí, ale gól bychom nedali snad ještě dnes… Pak jsme po hloupých individuálních chybách inkasovali dvě branky a bylo po zápase, tady si hráči kalich hořkosti vypili až do dna. Je potřeba říct, že poslední tři kola se nám nevydařila a Teplice tomu daly závěrečnou tečku.

 

Která vystoupení byste naopak zhodnotil jako nadmíru vydařená?

Musíme kladně hodnotit střední část sezóny, od Mladé Boleslavi až po Duklu Praha. V šesti utkáních v řadě jsme nepoznali porážku, ale hlavně jsme předváděli na hřišti velmi dobré výkony. Vrcholem byla utkání v Mladé Boleslavi a domácí s Hradcem Králové, takto bych si představoval výkony našeho týmu. Tyto zápasy měly opravdu kvalitu.

 

Kteří hráči vás na jaře svými individuálními výkony nejvíce potěšili

Nerad bych někoho vyzvedával, protože se snažím hráče vést k tomu, že jsme tým, který je hodnocen kolektivně a ne individuálně. Proto je těžké hodnotit jednotlivce. Většina hráčů střídala dobré i špatné výkony. Když bych měl někoho jmenovat, pak jsem hrozně rád, že celé jaro vydržel zdravotně v pořádku Tobias Pitter. Ukázalo se, že když bude zdravý, má potenciál se uplatnit v základní sestavě. Ještě musím vzpomenout jednoho hráče, tím je Libor Lebiš. Podle mého má obrovský talent, i když ještě ze začátku jara seděl na lavičce náhradníků. V Mladé Boleslavi nastoupil poprvé v základní sestavě a pak během pěti utkání vstřelil sedm branek. Tak bych si představoval hru hrotového útočníka. Je potřeba, aby to vydržel celou sezónu, a ne jen šest utkání. Víc hráčů nechci jmenovat, každý z nich ví, co tomu dal a kde by měl přidat.

 

S týmem postupujete do kategorie U-17, jaký tedy bude další program týmu?

V tomto týdnu jsme ukončili jarní sezónu, s některými hráči se budu vídat při trénincích sportovního gymnázia, někteří dostali individuální tréninkové plány. Nová sezóna nám začíná 11.7.2017 v 10:00 v Ohrazenicích.

 

Budete pokračovat se stejným kádrem, nebo v týmu dojde k nějakým změnám?

Kádr dozná určité změny. Do mužstva se vrátí Tomáš Kubart, který působil v U 17, dále přijde brankář Lukáš Horníček z U-15. Věřím v návrat zraněných hráčů, rád bych našel krajního obránce. Naopak mužstvo opustí Matyáš Málek a Vojtěch Šustr, kteří budou pokračovat v jiném klubu. Brankáři Vojtěch Hýbl se vrací do České Třebové a Šimon Bačkovský se posune do U-18. Ale je možné, že během přípravy kádr ještě někdo opustí.


(Autor: Radek Klier | Datum: 25.06.2017 | Zdroj fotky: Radek Klier )Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA

Farmet

Po více než čtyřech letech v klubu končí Jan Prosek

Po více než čtyřech letech v klubu končí Jan Prosek více

Pojeďte na utkání proti Slavii vlakem!

Pojeďte na utkání proti Slavii vlakem! více

U19 v posledním domácím zápase vyhrála a má plný bodový zisk

U19 v posledním domácím zápase vyhrála a má plný bodový zisk více

Starší předávají zkušenosti mladším

Starší předávají zkušenosti mladším více