Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

Divize | 11.08.2017

Josef Košátko: Chceme se s B-týmem vyhnout bojům o záchranu

Pardubický B-tým, který bude znovu bojovat v divizi C, tentokrát pod taktovkou trenérské dvojice Josef Košátko - František Kovárník. Pojďme se podívat na předsezónní rozhovor s Josefem Košátkem a nahlédneme také na změny v týmu, aktuální složení kádru. Vynechat jsme nemohli ani přehled výsledků přípravných zápasů.


Jak jste se dostal k pardubické rezervě a kolikátý je to již vás vstup do pardubického fotbalu?

Na konci jara jsem dostal nabídku, od sportovního ředitele pana Zavřela, podílet se na vedení A týmu. Bohužel na svazu zjistili, že moje profesionální licence nesplňuje náležitosti a vyjímku jsem neobdržel, takže došlo ke změně a jsem u B týmu. Do pardubického fotbalu vstupuji počtvrté. Dosavadní tři působení byla v dost složitých podmínkách, ale poměrně úspěšná, totéž bych si přál i nyní.

 

Pardubické béčko je svým způsobem specifický tým, jak jste připraven na jeho vedení?
Pardubické béčko je hodně specifický tým a přiznám se, že je to i pro mě zcela nová věc. Pracuji společně s kolegou Františkem Kovárníkem, jenž dává dohromady kádr hráčů na utkání a společně konzultujeme sestavu. Já vedu tréninkový proces, který je zaměřen především na individuální rozvoj jednotlivce, neboť hráči A týmu přicházejí až na víkendová utkání. Je jasné, že složení týmu, taktika atd., závisí hlavně na trenérské intuici, momentálním stavu. Nikdy není dané kolik, a jací hráči nás doplní na zápas.

 

Jak hodnotíte letní přípravu a v ní odehrané zápasy?
Tréninkový proces se odehrává Na Dolíčku spolu s U18, kde jsou velmi dobré podmínky na trénink. Sehráli jsme čtyři přípravná utkání - Heřmanův Městec 5:0, FC Hradec Králové B 0:5, Ždírec 7:0 a Chrudim B 4:0. Nutmo zmínit, že hradecká rezerva přijela s osmi hráči z kádru A týmu a my hráli téměř výhradně jen s našimi hráči. Ve zbývajících utkáních nám výrazně pomohli hráči A týmu. Přípravu hodnotím kladně, ale připomínám, že to prověří až mistrovská soutěž.

 

Co říkáte na základní kádr rezervy a vidíte v něm hráče, kteří by se časem mohli posunout do druholigového týmu?
Kádr rezervy je velmi mladý, jediným starším hráčem je Petr Kudrna, hráč zkušený s velmi profesionálním přístupem. Mladí hráči mají solidní dovednosti, rezervy vidím u některých v nedostatečné zarputilosti a ctižádosti. Potencionál dostat se do A týmu má několik hráčů, přístupem je nejblíže asi Matouš Spěvák.

 

Co očekáváte od letošní divizní sezony?
Velmi zajímavou soutěž, velkým oživením budou zejména nováčci z okolí Prahy, jako Zbuzany, Vykáň nebo Brandýs n/L, disponující známými ligovými harcovníky, ale i protřelými funkcionáři. Dále ambiciózní a silní Živanice, Kolín, Vysoké Mýto, Čáslav atd. Ano, divize C bude náročná.

 

Jaký je cíl pardubické rezervy?
Úděl rezervy je daný. Pracovat na individuálním rozvoji hráčů a posunout nejlepší do A týmu a rovněž dát možnost druholigovým hráčům rozehrát se. Samozřejmě se ale chceme vyhnout boji o záchranu.

 

A jak se tým připravuje na konkrétní utkání v 1. kole proti Čáslavi?
Čáslav je ambiciózní tým, který patřil v minulém ročníku k elitě, navíc se v létě posílil několika hráči. Mají zkušenou a kvalitní osu týmu Kunášek, Vebr, Vančura, a Jícha, proto nás čeká těžké utkání. Každé utkání však začíná za stavu 0:0 a o úspěch v podobě bodů se budeme rvát.

 

Kádr týmu FK Pardubice B - podzim 2017

 

Brankáři:
Nicolas Šmíd (1998), Štěpán Hrnčíř (1997).

Obránci:
Lukáš Vávra (1998), Marek Řehák (1997), Matouš Spěvák (1998), Lukáš Zelenka (1997), Martin Staněk (1997).

Záložníci:
Martin Tulach (1991), Miroslav Jirka (1998), Denis Zelinka (1998), Jiří Gašpar (1997), Jan Nikodem (1998), Petr Kudrna (1989), Tomáš Bydžovský (1997).

Útočníci:
Jakub Jirásek (1998), Dominik Fejl (1998), Martin Barbarič (1998).

 

Realizační tým:
Trenéři: Josef Košátko (1951), František Kovárník (1951)
Vedoucí mužstva: Lukáš Ouředník (1980)
Masér a kustod: Pavel Křížek (1974)


Přišli:
Kudrna (A mužstvo), Bydžovský (Libišany), Tulach (Bohemians Praha 1905), Vávra, Zelinka, Spěvák, Jirka, Nikodem, Jirásek, Fejl a Barbarič (všichni z dorostu).

Odešli:
D. Pánek, F. Pánek (oba Živanice), Málek (Ždírec n. D.), Krištof (Jablonec U21), Panchártek (R. Bělá), Prokopec (Vrchovina), Jedlička (Kostelec n. O.), Slezák (Svitavy).

 

Přípravná utkání B-týmu - léto 2017

přátelské utkání  15.07.2017  15:30  FK Heřmanův Městec  FK Pardubice B 1 : 4 
přátelské utkání 23.07.2017 10:15 FK Pardubice B - FC Hradec Králové U-21 0 : 5
přátelské utkání 30.07.2017 10:45 FK Pardubice B - Tatran Ždírec n/D. 7 : 0
přátelské utkání 05.08.2017 15:00 MFK Chrudim B - FK Pardubice B 0 : 4


(Autor: FK Pardubice | Datum: 11.08.2017 | Zdroj fotky: Hradecký deník )ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Město pardubice Meritbau Pardubický kraj

Certus

Nad Hradcem jsme vedli, ale domácí zápas otočili

Nad Hradcem jsme vedli, ale domácí zápas otočili více

Výsledky našich týmů v minulém týdnu

Výsledky našich týmů v minulém týdnu více

Musíme hodit prohru za hlavu, čeká nás další zápas, říká Pavel Černý

Musíme hodit prohru za hlavu, čeká nás další zápas, říká Pavel Černý více

Na úvod sezony těsná prohra béčka v Čáslavi

Na úvod sezony těsná prohra béčka v Čáslavi více