Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

Divize | 11.08.2017

Josef Košátko: Chceme se s B-týmem vyhnout bojům o záchranu

Pardubický B-tým, který bude znovu bojovat v divizi C, tentokrát pod taktovkou trenérské dvojice Josef Košátko - František Kovárník. Pojďme se podívat na předsezónní rozhovor s Josefem Košátkem a nahlédneme také na změny v týmu, aktuální složení kádru. Vynechat jsme nemohli ani přehled výsledků přípravných zápasů.


Jak jste se dostal k pardubické rezervě a kolikátý je to již vás vstup do pardubického fotbalu?

Na konci jara jsem dostal nabídku, od sportovního ředitele pana Zavřela, podílet se na vedení A týmu. Bohužel na svazu zjistili, že moje profesionální licence nesplňuje náležitosti a vyjímku jsem neobdržel, takže došlo ke změně a jsem u B týmu. Do pardubického fotbalu vstupuji počtvrté. Dosavadní tři působení byla v dost složitých podmínkách, ale poměrně úspěšná, totéž bych si přál i nyní.

 

Pardubické béčko je svým způsobem specifický tým, jak jste připraven na jeho vedení?
Pardubické béčko je hodně specifický tým a přiznám se, že je to i pro mě zcela nová věc. Pracuji společně s kolegou Františkem Kovárníkem, jenž dává dohromady kádr hráčů na utkání a společně konzultujeme sestavu. Já vedu tréninkový proces, který je zaměřen především na individuální rozvoj jednotlivce, neboť hráči A týmu přicházejí až na víkendová utkání. Je jasné, že složení týmu, taktika atd., závisí hlavně na trenérské intuici, momentálním stavu. Nikdy není dané kolik, a jací hráči nás doplní na zápas.

 

Jak hodnotíte letní přípravu a v ní odehrané zápasy?
Tréninkový proces se odehrává Na Dolíčku spolu s U18, kde jsou velmi dobré podmínky na trénink. Sehráli jsme čtyři přípravná utkání - Heřmanův Městec 5:0, FC Hradec Králové B 0:5, Ždírec 7:0 a Chrudim B 4:0. Nutmo zmínit, že hradecká rezerva přijela s osmi hráči z kádru A týmu a my hráli téměř výhradně jen s našimi hráči. Ve zbývajících utkáních nám výrazně pomohli hráči A týmu. Přípravu hodnotím kladně, ale připomínám, že to prověří až mistrovská soutěž.

 

Co říkáte na základní kádr rezervy a vidíte v něm hráče, kteří by se časem mohli posunout do druholigového týmu?
Kádr rezervy je velmi mladý, jediným starším hráčem je Petr Kudrna, hráč zkušený s velmi profesionálním přístupem. Mladí hráči mají solidní dovednosti, rezervy vidím u některých v nedostatečné zarputilosti a ctižádosti. Potencionál dostat se do A týmu má několik hráčů, přístupem je nejblíže asi Matouš Spěvák.

 

Co očekáváte od letošní divizní sezony?
Velmi zajímavou soutěž, velkým oživením budou zejména nováčci z okolí Prahy, jako Zbuzany, Vykáň nebo Brandýs n/L, disponující známými ligovými harcovníky, ale i protřelými funkcionáři. Dále ambiciózní a silní Živanice, Kolín, Vysoké Mýto, Čáslav atd. Ano, divize C bude náročná.

 

Jaký je cíl pardubické rezervy?
Úděl rezervy je daný. Pracovat na individuálním rozvoji hráčů a posunout nejlepší do A týmu a rovněž dát možnost druholigovým hráčům rozehrát se. Samozřejmě se ale chceme vyhnout boji o záchranu.

 

A jak se tým připravuje na konkrétní utkání v 1. kole proti Čáslavi?
Čáslav je ambiciózní tým, který patřil v minulém ročníku k elitě, navíc se v létě posílil několika hráči. Mají zkušenou a kvalitní osu týmu Kunášek, Vebr, Vančura, a Jícha, proto nás čeká těžké utkání. Každé utkání však začíná za stavu 0:0 a o úspěch v podobě bodů se budeme rvát.

 

Kádr týmu FK Pardubice B - podzim 2017

 

Brankáři:
Nicolas Šmíd (1998), Štěpán Hrnčíř (1997).

Obránci:
Lukáš Vávra (1998), Marek Řehák (1997), Matouš Spěvák (1998), Lukáš Zelenka (1997), Martin Staněk (1997).

Záložníci:
Martin Tulach (1991), Miroslav Jirka (1998), Denis Zelinka (1998), Jiří Gašpar (1997), Jan Nikodem (1998), Petr Kudrna (1989), Tomáš Bydžovský (1997).

Útočníci:
Jakub Jirásek (1998), Dominik Fejl (1998), Martin Barbarič (1998).

 

Realizační tým:
Trenéři: Josef Košátko (1951), František Kovárník (1951)
Vedoucí mužstva: Lukáš Ouředník (1980)
Masér a kustod: Pavel Křížek (1974)


Přišli:
Kudrna (A mužstvo), Bydžovský (Libišany), Tulach (Bohemians Praha 1905), Vávra, Zelinka, Spěvák, Jirka, Nikodem, Jirásek, Fejl a Barbarič (všichni z dorostu).

Odešli:
D. Pánek, F. Pánek (oba Živanice), Málek (Ždírec n. D.), Krištof (Jablonec U21), Panchártek (R. Bělá), Prokopec (Vrchovina), Jedlička (Kostelec n. O.), Slezák (Svitavy).

 

Přípravná utkání B-týmu - léto 2017

přátelské utkání  15.07.2017  15:30  FK Heřmanův Městec  FK Pardubice B 1 : 4 
přátelské utkání 23.07.2017 10:15 FK Pardubice B - FC Hradec Králové U-21 0 : 5
přátelské utkání 30.07.2017 10:45 FK Pardubice B - Tatran Ždírec n/D. 7 : 0
přátelské utkání 05.08.2017 15:00 MFK Chrudim B - FK Pardubice B 0 : 4


(Autor: FK Pardubice | Datum: 11.08.2017 | Zdroj fotky: Hradecký deník )Město pardubice Meritbau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford

Farmet

Nešťastná prohra v Třinci: v poslední vteřině!

Nešťastná prohra v Třinci: v poslední vteřině! více

Místo, kde leží Ideon, je pro pardubický fotbal ikonické

Místo, kde leží Ideon, je pro pardubický fotbal ikonické více

V Třinci nás čeká těžký terén, varuje trenér Krejčí

V Třinci nás čeká těžký terén, varuje trenér Krejčí více

Pardubického mladíka Ladru motivovala sázka o pizzu se soupeři

Pardubického mladíka Ladru motivovala sázka o pizzu se soupeři více