Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

U-17 | 15.12.2017

Aleš Vencl: Každému soupeři jsme byli vyrovnaným protivníkem

Deváté místo v ligové tabulce, ale především skvělá defenziva. To je stručná vizitka pardubického dorostu U-17, jehož trenér Aleš Vencl nám přiblížil průběh podzimu pohledem z lavičky.


Pardubický dorost U-17 se po podzimu umístil ve středu tabulky, na deváté pozici. Jste s tímto umístěním spokojeni?

Spokojenost panuje nejen s umístěním. V každém utkání jsme byli soupeři minimálně vyrovnaným protivníkem a přesvědčili jsme se, že se můžeme měřit s každým soupeřem.

 

Obě poloviny podzimu byly rozdílné. Zatímco v té první jste sedm utkání v řadě nevyhráli, od druhé poloviny října se vám naopak dařilo a prohráli jste jediný zápas. Čím to bylo?

Ono to bylo spíše o proměňování šancí. Zatím co v první polovině se nám v koncovce nedařilo, tak ve druhé části podzimu jsme koncovku zlepšili a to se projevilo ve výsledcích.

 

Mimochodem, v úvodu soutěže jste třikrát remizovali a ve všech případech prohráli penaltový rozstřel. Těch bodů je určitě škoda…

Utkání s Příbramí a Bohemkou jsme měli zvládnout i bez penalt. V obou zápasech jsme soupeře jasně přehrávali, vytvořili si několik 100% brankových příležitostí, ale propadli v koncovce. Se Zlínem jsme prohospodařili první poločas a prohrávali o dvě branky, vyrovnání přišlo až v poslední minutě. Co se týká penalt, s těmi jsme se trápili už v loni, tak budeme věřit, že se to vyhraným rozstřelem na Baníku na konci října zlomilo.

 

Nejlepším střelcem týmu je po podzimu Libor Lebiš se 6 góly a dokázalo se trefit celkem 11 hráčů, což je dobrá bilance. Jak byste hodnotil vaši ofenzivu?

Libor je koncový útočník, ještě spoustu šancí neproměnil. Má obrovský potenciál, záleží jen na něm, jak s ním naloží. Musí si dobře nastavit hlavu. Co se týká ostatních, koncovka nás trápí dlouhodobě, neustále na tom pracujeme při trénincích. Druhou polovinu podzimu jsme za to sklízeli ovoce. Kluci nastolené cestě věří, tak doufáme, že se nám bude dařit šance proměňovat i v jarní části soutěže

 

V brance byl vaši jedničkou Lukáš Horníček, který je věkově o rok mladší, než zbytek týmu. Jak se se svou rolí ve starší kategorii vyrovnal?

Lukáš je oporou týmu. Celý podzim podával velmi dobré výkony. Vůbec není vidět, že je o rok mladší, naopak.

 

S defenzivou zřejmě bude trenérský tým spokojený – máte třetí nejlepší obranu v soutěži. Co se na ní dá ještě zlepšit?

Stále je co zlepšovat. Na jaře chceme obranný blok vysunout výš a soupeře více presovat. Jinak musím říct, že v defenzivě pracoval celý tým na podzim dobře, včetně brankářů. Je to společná práce nás všech, dřeme na tom za rok a půl, co naše spolupráce trvá.

 

Dojde v zimní přestávce k nějakým změnám ve vašem kádru?

Do týmu jsou z U 16 přeřazeni Petr Kurka a Samuel Šimek, oba už za nás ke konci podzimu nastupovali. Záleží na nich, jak se s tím poperou. Na zkoušku přichází z Trutnova Tomáš Kraus, který s námi už trénuje. V polovině února uvidíme, jestli nás někdo opustí.

 

Co na zimní měsíce pro svůj tým plánujete?

Přípravu zahájíme 3. ledna. Už 9. ledna odjíždíme na soustředění do Sněžného v Orlických horách na chatu Horalka. Byli jsme zde už letos a velice se nám to osvědčilo. Čekají nás běžky, kopečky a horský vzduch. Pak odehrajeme pár přípravných utkání a 24. 2. 2018 zahajujeme doma s Brnem, takže moc času na přípravu nemáme.

 

 

PODÍVEJTE SE

Odehraná utkání a tabulka dorostenecké ligy U-17

Podzimní statistiky dorostu U-17

Soupiska dorostu U-17

Program zimních přípravných utkání U-17


(Autor: Radek Klier, FK Pardubice | Datum: 15.12.2017 | Zdroj fotky: Radek Klier )Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Město pardubice

Certus

Párkrát mi slušně zatrnulo, neskrýval gólman Letáček po premiéře

Párkrát mi slušně zatrnulo, neskrýval gólman Letáček po premiéře více

Známe termín pohárového souboje proti Jablonci!

Známe termín pohárového souboje proti Jablonci! více

Ženský A-tým otočil utkání v Teplicích!

Ženský A-tým otočil utkání v Teplicích! více

V sobotu do Prostějova. A chceme odplatu!

V sobotu do Prostějova. A chceme odplatu! více