Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

U-16 | 28.12.2017

Kamil Řezníček: Děkuji klukům za přístup a poctivou práci

Nejmladší dorostenecký tým U-16 vedla v podzimní části ligové soutěže trenérská dvojice Kamil Řezníček - Ondřej Kumpan a přestože jejich tým nastupoval ve většině utkání proti o rok starším soupeřům, skončil v polovině tabulky. Kamila Řezníčka jsme vyzpovídali a ohlédli se s ním za první polovinou sezóny.


Nejmladší dorostenecký tým skončil po podzimu v polovině tabulky. Jsou trenéři s tímto umístěním spokojeni?

Pokud se týká našeho postavení v tabulce po podzimní části soutěže, jsme s ním celkem spokojeni, i když k větší spokojenosti nám scházejí cca 3-4 body. Je však třeba podotknout, že umístění v tabulce pro nás není úplně směrodatné. Více nás těší výkony, kterými jsme se v soutěži, většinou s o rok staršími soupeři, prezentovali.

 

Souhlasíte s tím, že bodový zisk mohl býti lepší, pokud by se týmu víc dařilo na hřištích soupeřů? 

Je pravda, že na soupeřových hřištích se nám výsledkově nedařilo, ale herně jsme odehráli slušná utkání. K tomu, abychom vozili body i ze soupeřových hřišť nám chyběla zkušenost, taktická vyzrálost a hlavně jsme potřebovali zlepšit důraz v pokutovém území. Šancí jsme si v každém utkání vytvořili dost, ale ne vždy jsme byli tak produktivní a naopak nás sráželi obdržené laciné branky.
 
Který zápas podzimu považujete za nejvydařenější a naopak – na který chcete rychle zapomenout?

Jak jsem již uvedl, náš herní projev byl ve většině utkání slušný, kromě prvního poločasu na Spartě a zápasu v Liberci nás nikdo nepřehrál. Naopak, my jsme byli ve spoustě utkání lepším týmem, ale tyto zápasy se nám nepodařilo dovést do bodového zisku. Výborné utkání jsme odehráli proti Bohemians Praha, rovněž proti Dukle Praha a naším asi nejlepším podzimním vystoupením byla výhra nad Ústím nad Labem.   
 
Krátce po startu sezóny vám odešel do U17 brankář Horníček, vypořádala se dvojice Bureš – Jedlička se svou rolí dobře?
Lukáš Horníček je talentovaný brankář a v U17 byl velkou oporou, nám samozřejmě chyběl, ale i Matěj Bureš a Adam Jedlička mají potenciál, který však prozatím ne úplně naplnili. Na Burešovi bylo vidět, že v žácích toho moc neodchytal a s rolí týmové jedničky se nevypořádal hlavně po psychické stránce, v závěru podzimu ukončil sportovní činnost. Na Adamovi Jedličkovi, bylo vidět, že přišel do klubu z horší soutěže a trochu mu trvalo, než se sžil s tempem a kvalitou dorostenecké ligy, škoda jeho zranění v závěru soutěže.

 

V čem byl váš tým na podzim silnější? V ofenzivě, nebo v defenzivě?

V letním přípravném období jsme mužstvo převzali s Ondrou Kumpanem a kluky jsme poznávali. Chvilku to trvalo než si vše sedlo. Nejprve jsme se zaměřili na to kluky kvalitně připravit na těžkou soutěž, usnadnit jim přechod z žákovské do dorostenecké kategorie. Kluci pracovali v tréninku poctivě a i přesto, že jsme některé zápasy výsledkově nezvládli, předváděná hra byla dobrá. Postupem času jsme se v tréninku zaměřili na organizaci hry a určité taktické věci, tak jsme si je v rámci klubové koncepce nastavili. S tímto se ještě více zlepšil náš herní projev, zápasy jsme začali zvládat i výsledkově a to se odrazilo i na postavení týmu v tabulce.  Snažili jsme se mít vyváženou jak obranou fázi, tak i tu útočnou, což se nám nakonec podařilo.

 

Vysoké výhry v závěru podzimu ukazují, že s produktivitou můžete být spokojeni…
Pokud se týká naší produktivity, tak s touto jsme spokojeni, vysoké výhry jsme měli i na začátku soutěže a i dalším průběhu jsme stříleli dost branek. Závěr podzimu podtrhl herní progres a ruku v ruce se to odrazilo i ve vysokých výhrách proti Ústí n. L., Čáslavi a Olympii HK. Přesto však je třeba přiznat, že vstřelených branek jsme mohli mít daleko víc, neboť v každém zápase jsme si vypracovali ještě spoustu šancí. Velkým pozitivem a příslibem do budoucnosti je to, že jsme se chtěli prezentovat fotbalem, kterým budeme my diktovat tempo hry a hodně se tlačit do ofenzívy s častým zakončením a ne být zalezlí v obraném bloku a čekat na to s čím, přijde soupeř. V utkáních jsme byli aktivní a náš fotbal se dalo koukat.

 

Je něco, na čem byste v herním projevu týmu chtěli v zimě zapracovat trochu víc?

Samozřejmě, že je stále na čem pracovat a co zlepšovat, ale chtěli bychom pokračovat v nastoleném trendu. Druhá část soutěže nám ukázala, že jdeme správnou cestou a v tom bychom chtěli pokračovat. Kluci přišli z RFA dobře nastavení a jsou pracovití a neustále se chtějí zlepšovat, což je pro jejich fotbalový vývoj velice důležité.

 
Přemýšlíte nad tím, že byste v průběhu jara dali prostor hráčům, kteří budou opouštět žákovskou kategorii U-15?
Kádr U-16 je dostatečně široký a proto si nemyslím, že by do něj nějak výrazně zasáhli hráči kategorie U-15. Jisté je pouze to, že naopak směrem nahoru do U-17 byli přeřazeni Petr Kurka a Samuel Šimek.

 

Kdy se se svým týmem po Novém roce sejdete a co hráče v přípravě čeká?

Zimní přípravné období začíná 8. ledna 2018 a tým sehraje minimálně 8 kvalitních přípravných zápasů např. se Slavií Praha, s Jabloncem, s Mladou Boleslaví, se Zbrojovkou Brno, s Vysočinou Jihlava, s Chrudimí, s Třebší a s Trutnovem.  Já jsem po podzimní části ukončil působení v kategorii U16 a posílil jsem realizační tým FK Pardubice U19. Tímto bych chtěl poděkovat asistentovi Ondrovi Kumpanovi za spolupráci a klukům za přístup a poctivou práci v tréninkovém procesu a zápasech a zároveň bych jim popřál, aby pokračovali v nastolené cestě, hodně štěstí a především zdraví.

 

PODÍVEJTE SE

Odehraná utkání a tabulka dorostenecké ligy U-16

Podzimní statistiky dorostu U-16

Soupiska dorostu U-16

Program zimních přípravných utkání


(Autor: FK Pardubice | Datum: 28.12.2017 | Zdroj fotky: Radek Klier )Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Město pardubice Meritbau

Farmet

Párkrát mi slušně zatrnulo, neskrýval gólman Letáček po premiéře

Párkrát mi slušně zatrnulo, neskrýval gólman Letáček po premiéře více

Známe termín pohárového souboje proti Jablonci!

Známe termín pohárového souboje proti Jablonci! více

Ženský A-tým otočil utkání v Teplicích!

Ženský A-tým otočil utkání v Teplicích! více

V sobotu do Prostějova. A chceme odplatu!

V sobotu do Prostějova. A chceme odplatu! více