Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

U-18 | 28.12.2017

Trenér U-18 Pavel Hofman: Plánujeme osm přípravných zápasů

Dorostenecký tým U-18 sice skončil ve spodních patrech tabulky své soutěže, ale jeho ztráta na klidnější střed je minimální. S trenérem Pavlem Hofmanem jsme si povídali o skončené podzimní části soutěže a také o zahájení zimní přípravy, které se nezadržitelně blíží.


Pardubický tým U-18 má z 15 odehraných utkání 20 bodů. Panuje u trenérů s tímto stavem spokojenost?

Částečná, neboť z hlediska předsezónních cílů (nemít starosti se záchranou) se zdá tento bodový počin jako dobrý základ pro jarní část odvet, vzhledem k bodovým ziskům soupeřů na sestupových místech. Ale přesto si myslím, že jsme měli mít o nějaký bodík více, mrzí nás hlavně domácí utkání proti Ústí nad Labem. V tom utkání jsme po dvaceti minutách jasné převahy měli vést 3:0, avšak neproměnili jsme tři tutovky z malého vápna. A nakonec skončilo utkání úplně obráceně a konečný výsledek měl podobu 0:3.

 

Je třeba připomenout, že většinou naši hráči nastupují proti o rok starším hráčům. Dokáží se mladí Pardubáci na tento rozdíl adaptovat?

Ve většině případů ano, neboť mužstvo U-18 je zápasově složeno z mladšího ročníku mužstva U-19 a kmenových hráčů U-18, kteří trénují společně s týmem B mužů. Myslím, že při tréninkových jednotkách si mladíci přivykli na větší fyzickou náročnost, a hlavně na zvýšený důraz v osobních soubojích, které si přenesli z tréninkových jednotek do zápasů. Dále je nutno připomenout, že v několika utkáních dostali prostor hráči z mužstva U-17 a ani oni s tím neměli větší problém.

 

V sestavách pardubické U-18 se protočilo 37 hráčů, což je vysoký počet. Je pak složitější sladit souhru týmu?

Na začátku logicky problémy byly, hlavně v organizaci hry, nábězích, posunech, jak v obranné tak v útočné činnosti. Ale postupně jsme si s hráči ujednotili herní projev. Mužstvo dostávalo svoji tvář i díky skutečnosti, že v ose týmu se hráči až tak neměnili. Je nutno též podotknout, že příchozí hráči U-19 a U-17 mají svojí kvalitu na jednotlivých postech, které hrají.

 

Které hráče byste za podzimní část sezóny označil za páteř vašeho týmu?

Odrazím se od výkonu brankářů, všichni čtyři, co nastoupili (Letáček, Jech, Javorski, Novotný) vždy odvedli svůj spolehlivý výkon, a patřili k oporám. V defenzívě na ose hřiště, ať na pozici stoperů či defenzivních záložníků, převážně dobře pracovali Outrata se Špatenkou. V útočné fázi znamenal nebezpečí pro soupeře, do svého zranění či nemoci, útočník Stýblo. Standardní výkonnost, až na výjimky, si drželi Suchochleb s Rekem.

 

Co pro hráče plánujete na zimní období?

Je velmi pravděpodobné, že začátek přípravy bude společný s mužstvem U-19, tedy již od 3.1. 2018. Příprava bude probíhat převážně v areálu Ohrazenicích. Plánujeme společné soustředění na přelomu ledna a února v Ústí nad Orlicí. Dále bychom měli sehrát do březnového zahájení odvet v jarní části ligy osm přípravných utkání.

 

 

PODÍVEJTE SE

Odehraná utkání a tabulka dorostenecké ligy U-18

Podzimní statistiky dorostu U-18

Soupiska dorostu U-18

Program zimních přípravných utkání


(Autor: FK Pardubice | Datum: 28.12.2017 | Zdroj fotky: Radek Klier )AUTO IN Nissan Auto Hybeš Město pardubice Meritbau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha

Aigos - reklama

Pozápasový rozhovor s Pavlem Sokolem

Pozápasový rozhovor s Pavlem Sokolem více

Komentovaný sestřih utkání proti Chrudimi

Komentovaný sestřih utkání proti Chrudimi více

Divizní B tým mužů zahájil zimní přípravu

Divizní B tým mužů zahájil zimní přípravu více

Beru to jako šanci prosadit se do 2. ligy, říká Jan Nikodem

Beru to jako šanci prosadit se do 2. ligy, říká Jan Nikodem více