FK Pardubice U-19 B

FK Pardubice U-19 B FK Pardubice U-19 B 4 : 0 (0 : 0) FK Pardubice U-19 B TJ Svitavy

VČ přebor dorostu U-19 2015/2016 | 1. kolo | 08.11.2015 | Stadion Dolíček

Na závěr podzimu výhra B dorostu nad Svitavy

1. kolo VČP U19

FK Pardubice U19 B - TJ Svitavy  4:0 (0:0)

K poslednímu mistrovskému utkání podzimu jsme nastoupili proti stále se lepšícímu týmu ze Svitav, který praktikoval výbornou defenzívní hru s rychlými a nebezpečnými protiútoky po celý první poločas. Naši hráči se snažili o kombinační hru a připravili si několik slibných šancí (střela Fejla a Víška), které však hostující obrana v čele s gólmanem zlikvidovala. Na druhé straně si náš brankář Švadlenka poradil se sólem hostů a tak poločas skončil bez branek.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s větší aktivitou a ve 48. min. Fejl vyvezl míč, prostrčil za obranu na Jankeleho, který nezaváhal - 1:0. Po tomto gólu hosté více otevřeli hru a naši hráči toho dokázali využít. V 73. min. Švadlenka rozehrával z vlastní poloviny, centr na vápno zpracoval Buš a jeho střela skončila pod břevnem branky hostů 2:0. V 84. min. Bušův rohový kop hostující gólman vyrazil před Kaštánka a jeho levačka se nemýlila - 3:0. O minutu později Jankele poslal od brankové čáry střílenou přihrávku do vápna a Karvánek skluzem dorazil a stanovil konečný stav na 4:0.

Za výkon v tomto těžkém utkání trenéři pochválili spolehlivého Švadlenku, celou obranu a střelce vítězného gólu Jankeleho.

Tímto vítězstvím jsme potvrdili své postavení na prvním místě tabulky bez porážky v základní hrací době. Trenéři zároveň děkují všem hráčům, kteří se podíleli na tomto úspěchu za přístup, bojovnost, fotbalovost a vystupování, čímž dobře reprezentovali náš klub FK Pardubice.

Fakta - branky: 48. Jankele, 73. Buš, 84. Kaštánek, 85. Karvánek. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Roman Pokorný - Braun, Klír. Diváků: 20.

Sestava FK PCE U19 B: Švadlenka - Karvánek, Staněk, Kaštánek, Zelenka - Fejl, Víšek (87. Večeřílek), Doležal, Buš (85. Dostál) - Jankele (86. Jantovský), Kmetík (70. Cempírek).

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 12.11.2015 | Zdroj fotky: redakce FK )