Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání

FK Pardubice

SFC Opava FK Pardubice 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice


FNL 2015/2016 | 27. kolo | 14.05.2016 | stadion Opava

Profile picture

Po gólu v nastaveném čase z Opavy s prázdnou

Nešťastný konec měl pro Pardubáky sobotní zápas v Opavě. V utkání, které bylo svým průběhem i počtem šancí vyrovnané, pro sebe rozhodli domácí v nastaveném čase Přichystalovou brankou.27. kolo FNL

 

SFC Opava - FK Pardubice 1:0 (0:0)

 

Domácí se mohli radovat už v 10. minutě - Mrázek do vápna poslal přesný centr Jurečkovi, který mohl jednoduše skórovat. Ve stoprocentní šanci ho však Knobloch vychytal a opavští fanoušci nevěřili svým očím. Z následného rohu málem nachytal pardubickou jedničku Mozol, míč směřující pod břevno byl však na poslední chvíli vytažen nad břevno.

 

Jurečka pak po ideálním křižném centru Grussmanna mohl napravit své zaváhání, ale tentokrát zblízka přestřelil spojnici svatyně Východočechů. Následná pasáž byla poměrně vyrovnaná, před přestávkou ovšem nechybělo mnoho k tomu, aby s výsledkem pootočily Pardubice. Balón z centru po rychlé kombinaci dolétl až na pětku k Petráňovi, jenž míč tečoval do brány. Květon však ze svého repertoáru vytáhl fantastický zákrok a držel opavské akcie nad vodou. Pardubáci se nedostali do vedení ani o pár minut později, kdy se ve vápně Opavy opřel do balonu Fousek a jeho rána z dobré pozice proletěla nad břevnem.

 

Zkraje druhé půle si nejprve v šestnáctce Východočechů překáželi Kuzmanovič s Mozolem, poté prvně jmenovaný koníkem hlavičkoval na Knoblocha. Míč ale bránu přeletěl. Pardubice poté vystřídaly, čerstvý Nianga nejprve při postupu na Květona balón ukopl a poté mu vůbec nesestřihly nůžky v opavském vápně. Slezané se málem radovali v 68. minutě, kdy ke střele ze střední vzdálenosti napřáhl Jursa a Knobloch měl co dělat, aby míč vytěsnil na roh.

 

Pardubice poté vyrobily hrubku v defenzivě, míče se ujal Kuzmanovič, pronikl do velkého čtverce a místo očekávané přihrávky spoluhráči volil utaženou střelu pod břevno. Tento pokus však jen vyprášil Knoblochovy rukavice. Když už se zdálo, že se oba soupeři rozejdou smírně, míč se po standardní situaci odrazil před šestnáctku k Hrabinovi, jenž okamžitě nasměroval centr na pětku a úplně volný Jakub Přichystal se zblízka nemýlil - 1:0. Běžela třetí minuta nastavení a rozhodčí Severýn pak odpískal konec.

 

Prohra v samém závěru je pro Pardubice krutá. Kdyby totiž zápas skončil bezbrankovou remízou, ani jedno z mužstev by se nemohlo divit. Šancí bylo na obou stranách zhruba stejně, štěstí se však nakonec přiklonilo na opavskou stranu.

 

Fakta - branka: 90+3. Přichystal. ŽK: 1:3 (Mrázek - Kovář, Valenta, Kudrna). Rozhodčí: Severýn - Hrabovský, Urban. Delegát: Svoboda. Diváci: 1.476.


Sestavy - OPAVA: Květoň - Pospěch, Simerský, Žídek, Hrabina - Grussmann, Jursa, Mozol (74. Horka), Jurečka (55. Schaffartzik) - Mrázek (62. Přichystal), Kuzmanovič.
FK PCE: Knobloch - Šejvl, Pospíšil, Vencl, Kakrda - Fusek, Kudrna, Kovář (64. Valenta), Fousek (56. Niang) - Petráň (85. Klátil), Kayamba.

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 14.05.2016 | Zdroj fotky: Radek Klier )


Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice

Chystá se 13. ročník kempu FK Pardubice více

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret

Prodej vstupenek na Baník začíná, první na tahu jsou majitelé eFKaret více

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot

Je to teprve začátek cesty za záchranou, říká Ladislav Krobot více

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín!

V důležitém nedělním utkání jsme porazili Zlín! více