SK Holice FK Pardubice B 2 : 4 (0 : 2) FK Pardubice B FK Pardubice B

Krajský přebor 2015/2016 | 17. kolo | 19.03.2016 | stadion Holice

Ve šlágru kola výhra rezervy v Holicích

Lepší zápas na programu 17. kola být ani nemohl, když se utkaly vedoucí Holice a druhé Pardubice B. Derby těchto dvou rivalů navíc vždy přináší emoce, góly i karty. Nejinak tomu bylo i v sobotním dopoledni. Hosté dávali sestavu horko těžko do kupy, neboť v souběžně hraných časech hrálo své zápasy druholigové áčko i ligový dorost U19. Proto museli rezervě vypomoci čtyři hráči až dorostu U17! Nic to však nezměnilo na dobrém kolektivním výkonu , který znamenal velmi cenné tři body za výhru 2:4.

17. kolo KP

SK Holice - FK Pardubice B  2:4 (0:2)

Zápas začal pěkně zostra. Již v páté minutě po pravé straně sehráli akci Šafařík s centrujícím D. Pánkem a Tichý hlavou na zadní tyči otevřel skóre - 0:1! Další vzrušující okamžik se udál ve 12. minutě, kdy frustrovaný T. Jedlička povalil v přerušené hře na zem Koblížka a obdržel červenou kartu. Následně viděli žlutou kartu F. Pánek a Chvála. V 18. minutě bylo na straně hostů ještě veseleji. To Filip Pánek vysunul bratra Davida, který křížnou střelou na zadní tyč zvýšil na 0:2! I nadále byli pardubičtí mladíci lepším týmem a několikrát měli do přestávky možnost svůj náskok zvýšit, což se jim nepodařilo.
Do druhé půle domácí logicky udělali několik změn a v 54. minutě po pádu Václavka ve vápně měli výhodu pokutového kopu, který proměnil Kopřiva - 1:2. Snížení jim navíc dodalo více aktivity, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořili. Až v 74. minutě unikl obraně hostí Musil a F. Pánek ho ve vápně přistrčil. Byla z toho druhá penalta a vyloučení pardubického obránce. I ke druhé penaltě se postavil Kopřiva a bezpečně proměnil - 2:2. Domácí poté měli převahu, ale v 85. minutě nevyužil velkou šanci Kopřiva hlavou a byl z toho roh. Následný centrovaný míč Letáček chytil a dlouhým výkopem vyslal D. Pánka, Hlavatý navíc špatně vyběhl a pro pardubického hráče již nebyl problém dopravit míč do prázdné branky - 2:3! Ve druhé minutě nastavení pak ještě z rychlého brejku pečetil výhru pardubické rezervy lobem přes Hlavatého Rek a svým prvním gólem v prvním utkání za dospělé upravil na konečných 2:4!

Fakta - branky: 54. a 74. Kopřiva (obě z pen.) - 5. Tichý, 18. a 85. D. Pánek, 90. (+2) Rek. ČK: 1:1 (12. T. Jedlička - 74. F. Pánek). ŽK: 5:2. Rozhodčí: Jačisko z Lanškrouna (Lukes, Jelínek). Delegát: Gála z Luže. Diváků: 100.

Sestavy - HOLICE: Hlavatý - Ručka, Kopřiva, Hanč - Krpata (46. Tláskal), Klouček, T. Jedlička, Chvála, Fotul (78. Stárek) - Machatý (67. Musil), Václavek.
FK PCE B: Letáček - Molek, J. Koblížek, Řezníček II (57. Rek), F. Pánek - Šafařík (90. Fejl), Kejmar, Prokopec, Tichý - D. Pánek (88. O. Koblížek), Valenta.

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Utkání o první místo jsme začali velmi dobře a hned z prvního útoku jsme se ujali vedení 0:1. Herně jsme domácí k ničemu nepouštěli, ti navíc byli brzy oslabeni o vyloučeného Jedličku a my zvýšili na 0:2. V tuto chvíli byli holičtí zralí na ručník. Před přestávkou jsme měli další příležitost na zvýšení náskoku, ale nedali. Do druhé půle domácí udělaly změny v sestavě i rozestavení a přitlačili nás na naši polovinu. Z toho vyplynula první sporná penalta a následné snížení. Za dvacet minut se zrodila další útočná akce Holic, červená karta pro našeho hráče, penalta a vyrovnání. Poté jsme udělali změny my, hru vyrovnali a ze dvou brejků v závěru zápasu strhli opět vedení na svoji stranu. Myslím si, že to pro nás bylo zasloužené vítězství, neboť ve velmi mladé sestavě plné dorostenců jsme podali bojovný a kolektivní výkon, který vedl k naší výhře! "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 19.03.2016 | Zdroj fotky: redakce FK )