FK Pardubice B FK Pardubice B 8 : 0 (5 : 0) FK Pardubice B TJ Lanškroun

Krajský přebor 2015/2016 | 22. kolo | 24.04.2016 | hř. Pod Vinicí č.1

Rezerva uštědřila Lanškrounu rekordní debakl

Pardubické béčko v nedělním dopoledni na hlavním hřišti Pod Vinicí přivítalo neoblíbeného soupeře z Lanškrouna, kterému se chtělo pomstít za podzimní porážku i další okolnosti. To se domácím podařilo i s úroky a sportovní cestou jej vyprovodili z trávníku osmibrankovým debaklem.

22. kolo KP

FK Pardubice B - TJ Lanškroun  8:0 (5:0)

Pardubičtí do zápasu vlétli jako uragán a a již v sedmé minutě šli do vedení po brance Klátila, kterému mu míč připravil Fousek - 1:0. Za tři minuty napálil Klátil míč do tyče, ale dorážka Prokopce již byla znovu gólová - 2:0. V 17. minutě Fousek technickým pokusem orazítkoval břevno. Ve 22. minutě po rohovém kopu domácích zblízka doklepl míč do branky Vencl - 3:0! O vítězi zápasu již nemohlo být od této chvíle pochyb. Ve 25. minutě poprvé a naposledy v prvním poločase zahrozili hosté, když po akci a centru Knápka mířil hlavou Skalický kousek vedle domácí branky. Ve 29. minutě po centru D. Pánka se k míči dostal ve vápně Kayamba, vyškolil dva obránce a technickou střelou upravil na 4:0. V poslední minutě první půle ještě Fousek připravil šanci pro Valentu, který přesnou střelou k tyči uzavřel poločasové skóre na 5:0!

Podobný obraz hry byl k vidění i ve druhé půli, kdy domácí mladíci drželi otěže zápasu jasně v rukou a přidali i další branky. V 52. minutě se po rohu radoval znovu Klátil - 6:0. V 63. minutě domácí předvedli pěknou kombinační akci po ose Vencl - Klátil a zakončující Tichý - 7:0. V 67. minutě napřáhl za vápnem Kayamba a gólman Tuček s námahou vytlačil míč na břevno. Za minutu se mohla pískat penalta po zákroku na Fouska. V 69. minutě diváci viděli nejhezčí gól zápasu, kdy se k trestnému kopu těsně za vápnem postavil právě Fousek a přesnou střelou levačkou přes zeď do šibenice upravil na konečných 8:0! I ve zbytku času měli domácí další šance na zvýšení stavu, ale ten se již do konce zápasu nezměnil. K vidění již bylo jen pár ostřejších zákroků frustrovaných hráčů hostí, kteří rozhodně nepředvedli výkon hodný nejvyšší krajské soutěže... Pouze v 88. minutě byli hosté potřetí ve druhé půli na domácí polovině hřiště a hned z toho byla šance, ale Knápek na Knoblocha nevyzrál. Pardubičtí si tak připsali povinnou výhru a hosty poslali domů na guláš ne se šesti, ale hned s osmi knedlíky...

Fakta - branky: 7. a 52. Klátil, 10. Prokopec, 22. Vencl, 29. Kayamba, 45. Valenta, 63. Tichý, 69. Fousek. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Pešek z Chrudimi (Poláček, Zita). Delegát: Sůra z Pardubic. Diváků: 70.

Sestavy - FK PCE B: Knobloch - Molek (42. Novák), Kejmar (75. Koblížek), Vencl, F. Pánek - D. Pánek (58. Tichý), Prokopec, Fousek, Kayamba - Valenta, Klátil (73. Panchártek).

LANŠKROUN: Tuček - Vaško, Pavelka, Popelář (46. Fait), Stasiowski - Macháček (46. Karlík), Smrkal, Skalický, Savych (64. Hostovský) - Knápek, Krejsar.

František Kovárník, trenér Pardubic B: " V tomto zápase na hřišti prakticky existovalo pouze jedno mužstvo a to to naše. Soupeř neměl vůbec nárok nás nějak potrápit, protože jsme na něj nastoupili velmi aktivně a již v desáté minutě vedli 2:0. V nastoupeném tempu jsme pokračovali vlastně celý zápas a hosté můžou být rádi, že odjeli "jen" s osmi inkasovanými góly. Kromě několika ostrých zákroků na naše hráče a neustálých diskuzí s rozhodčími nepředvedli vůbec nic. Já musím pochválit celý náš kolektiv, protože jsme chtěli hrát aktivně až do konce a i za rozhodnutého stavu naložit soupeři, co se do něj vešlo. Nejvíce vynikli Fousek, Prokopec, Kayamba a Klátil. "

(Autor: FK Pardubice | Datum: 24.04.2016 | Zdroj fotky: redakce FK )