FK Pardubice B FK Pardubice B 3 : 0 (1 : 0) FK Pardubice B FC Hlinsko

Krajský přebor 2015/2016 | 29. kolo | 09.06.2016 | stadion Pod Vinicí

Tříbranková výhra rezervy v předehrávce

Ve čtvrteční předehrávce se na hlavním hřišti Pod Vinicí hrál poslední zápas sezony 2015/16, ve kterém se utkala domácí rezerva s Hlinskem v rámci předposledního kola Krajského přeboru. Domácí celek potvrdil roli favorita a soupeře z Vysočiny poslal domů s porážkou 3:0.

29. kolo KP

FK Pardubice B - FC Hlinsko  3:0 (1:0)

Od úvodních minut si domácí vytvořili územní převahu, ale dlouho se hrálo bez vyložené gólové šance. Až ve 24. minutě byl ve vápně faulován F. Pánek a sudí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Prokopec a přesnou střelou od tyče otevřel skóre - 1:0. Do půle se již nic zajímavého neudálo.
I ve druhém poločasu měli domácí herní převahu, ale skórovat se jim podařilo až v 57. minutě, kdy byl na konci pěkné kombinační akce Tichý, jenž prostřelil Čihaře na přední tyč - 2:0. Za sedm minut po akci a příhře od Valenty se nadvakrát prosadil opět Tichý a upravil na 3:0. Hosty poté dvakrát podržel Čihař a protože při jediné nebezpečné střele hostů byl na místě i domácí gólman Hrnčíř, tak se již nic nezměnilo na tříbrankové a tříbodové výhře Pardubic B, které si tímto výsledkem upevnili první místo v tabulce.

Fakta - branky: 24. Prokopec z pen., 57. a 64. Tichý. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Valenta z Letohradu (Jansa, Braun). Delegát: Školout z Přelouče. Diváků: 80.

Sestavy - FK PCE B: Hrnčíř - Doležal (78. Novák), Karvánek, Kejmar, F. Pánek - Valenta, Prokopec, Kovář, Tichý (83. Zelenka) - Uhlíř (60. Svatoň), D. Pánek (87. Fejl).
HLINSKO: Čihař - D. Pelikán, Volf, M. Pelikán, L. Cach - A. Cach (61. Krbálek), Dostál, J. Slováček, Vymetal, Chmelík - Tulach (69. Popelka).

František Kovárník, trenér FK Pardubice B: " Zápas se mě hodnotí dobře, neboť jsme i ve slepené sestavě dokázali soupeře celý zápas přehrávat, byli jsme hodně na míči a bylo jen otázkou, kolik branek se nám podaří vstřelit. Nakonec jsme se prosadili třikrát, což odpovídá průběhu hry. Kolo před koncem tak máme situaci na vítězství v Krajském přeboru ve svých rukou. Za dnešní výkon chválím celý kolektiv. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 09.06.2016 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )