FK Čáslav FK Pardubice B 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2016/2017 | 1. kolo | 14.08.2016 | stadion Čáslav

Těsná prohra rezervy v Čáslavi

K prvnímu diviznímu utkání zajížděla pardubická rezerva na hřiště vloni třetiligové Čáslavi. V bojovném utkání moc šancí k vidění nebylo, ale domácí celek se jednou gólově prosadil. Hosté trefili v závěru jen břevno a tak museli přijmout těsnou porážku.

1. kolo

FK Čáslav - FK Pardubice B  1:0 (0:0)

Čáslavský celek začal očekávaným tlakem, ale žádnou vyloženou příležitost si nevypracoval. V 18. minutě se do slibné akce dostal Špičák, ale obrana hostů ho ještě stačila zablokovat. Od 25. minuty se pardubičtí mladíci dostali do hry a zápas měl vyrovnaný průběh. Ve druhé půli hosté hrozili z rychlých brejků. Po jednom takovém v 53. minutě po centru Bláhy zakončoval vedle šibenice Valenta. Dlouho se pak před brankami nic nedělo, až přišel v 73. minutě rozhodující okamžik zápasu, kdy se po centru hlavou trefil přesně Růžička a Hrnčíř se natahoval marně - 1:0! Pardubičtí však bojovali a šli za vyrovnáním. Domácí se stáhli na svoji polovinu a v 83. minutě je málem potrestal Valenta, jehož dělovka orazítkovala břevno, míč spadl na brankovou čáru (možná i za ní) a ven. V závěru snahu Pardubic důrazní domácí taktickou hrou, střídáním a zdržováním eliminovali a svoji těsnou výhru udrželi.

Fakta - branka: 73. Růžička. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Košan z Plzně (Cupl, Hodek). Delegát: Řezáč. Diváků: 230.

Sestavy - ČÁSLAV: Kubát - Bodlák, Růžička (90. R. Vajgl), Jeníček, Kunášek - M. Král (64. Strnad), Váňa (84. Richard), Vebr, Vančura, Hannich (79. D. Dastych) - Špičák (69. Svoboda).

FK PCE B: Hrnčíř - Přibyl, Staněk, Řehák, F. Pánek - Bláha, Prokopec, Málek (79. Gašpar), Kim - Valenta, Petráň.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 14.08.2016 | Zdroj fotky: Michal Pavlík )